Tymoteusz Michał Kowalcze

Tymek chorujący na mózgowe porażenie dziecięce po raz 3 zwyciężył Mistrzostwa Juniorów i Juniorów Młodszych Niepełnosprawnych w Krakowie, które odbywały się w dniach 11-13 maja 2018.

 

Dyplom Tymoteusza

Tymoteusz Michał Kowalcze (nr subkonta 4599) choruje na mózgowe porażenie dziecięce ze spastycznością mięśni. Naukę pływania na AWF-e rozpoczął we wrześniu 2015 r. Po pół roku rehabilitacji – treningów pod okiem trenera Zbigniewa Sajkiewicza, został przyjęty do klubu IKS AWF. W maju 2016 r. wyjechał z klubem na Mistrzostwa Polski Juniorów w Tychach, gdzie zdobył złoty medal. Na Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Pływaniu Niepełnosprawnych w Tychach w dniach 12-14 maja 2017 pobił swoje rekordy życiowe oraz rekordy z poprzednich Mistrzostw, ponownie zostając Mistrzem Polski.

W tym roku, po intensywnych treningach, na które trzy razy w tygodniu jeździ z tatą lub dziadkiem komunikacją miejską, ponownie zdobył złoty medal we wszystkich 5 konkurencjach pływackich, w których wystartował.

W roku 2016 Tymoteusz został też laureatem Warszawskiej Syrenki. Odebrał dyplom z rąk Burmistrza Dzielnicy Bemowo i stał się finalistą etapu mazowieckiego. W roku 2017 ponownie sięgnął po laury jako zdobywca I miejsca w kat. Kl. IV- VI spośród 160 uczestników II etapu konkursu recytatorskiego i został finalistą etapu mazowieckiego za recytację wiersza W. Szymborskiej „Mała dziewczynka ściąga obrus”.

 

Zarządzaj plikami cookies