Biznes odpowiedzialny społecznie

Nie wystarczy być przedsiębiorstwem sprawnym ekonomicznie. Dziś oczekiwania są większe, od przedsiębiorstw wymaga się działań odpowiedzialnych społecznie, przejrzystych i etycznych.

CSR

Jest oznaką dojrzałości przedsiębiorstw – uwzględniania potrzeb społecznych, wsparcia osób znajdujących się w trudnej sytuacji, dbałości o środowisko naturalne, działania na rzecz lokalnych społeczności, poszanowania różnych światopoglądów.

Według badań Harvard Business School

55% osób uważa, że marki powinny zajmować stanowisko w kwestiach istotnych społecznie

około 73-75% z nich twierdzi, że polityka społecznie odpowiedzialnego biznesu wpływa na ich decyzje zakupowe i inwestorskie

ponadto 25% konsumentów rezygnuje z usług i produktów firm działających niezgodnie z ich wartościami

Twoja firma prowadzi politykę CSR, a może chce rozpocząć prospołeczny projekt?

Sprawdź, jak my możemy pomóc Tobie, a Ty nam i naszym Podopiecznym!

Co zyskasz, nawiązując współpracę z naszą Fundacją?

Dobroczynność to wspaniała idea, wokół której w ramach CSR możesz zintegrować pracowników firmy. Przekonają się, jak wiele zależy od każdego z nich. Ich czas, uwaga, aktywność fizyczna może się przełożyć na dobrostan naszych Podopiecznych.

Dodatkowo zyskasz:

 • indywidualne podziękowanie, które prześlemy do Twojej firmy;
 • eksponowanie Twojego logotypu na naszej stronie internetowej;
 • opisy wspólnych działań w aktualnościach na naszej stronie internetowej oraz relacje z imprez i spotkań w mediach społecznościowych.

Proponujemy różne formy współpracy, dopasowane do charakteru Twojej firmy, oczekiwań i możliwości:

 • promocja wśród pracowników idei przekazywania 1,5% podatku na rzecz Fundacji;
 • objęcie stałą pomocą wybranego Podopiecznego lub grupy dzieci;
 • fundowanie Podopiecznym biletów do kina, teatru, zoo oraz wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne i kolonie;
 • wolontariat pracowniczy;
 • przygotowywanie prezentów z okazji urodzin Podopiecznych, Dnia Dziecka, mikołajek i świąt;
 • przeznaczenie części dochodu ze sprzedaży jakiegoś produktu na zakup sprzętu terapeutycznego do jednego z naszych Ośrodków;
 • wspieranie aktywności fizycznej pracowników poprzez przeliczanie ich wyników na wymierne wsparcie na rzecz Podopiecznych;
 • organizowanie i udział w aukcjach cennych prac i przedmiotów na rzecz Podopiecznych;
 • uczestnictwo w akcjach i wydarzeniach prowadzonych przez Fundację;
 • obecność Fundacji na organizowanych przez Twoją firmę wydarzeniach, targach lub imprezach okolicznościowych.

To nie wszystkie pomysły, które możesz z nami zrealizować!

Skontaktuj się z nami, a my podpowiemy Ci, co jeszcze możesz zrobić, aby stać się firmą odpowiedzialną społecznie!
Skontaktuj się z działem marketingu, żeby dołączyć do firm wspierających Fundację.

Jak pomagają inne firmy społecznie odpowiedzialne współpracujące z Fundacją?

TEVA

Wolontariusze z firmy Teva Pharmaceuticals wsparli Fundację pokonując kilometry biegając, maszerując bądź jeżdżąc na rowerze. Teva Pharmaceuticals przeliczyła pokonaną trasę na złotówki i przeznaczyła znaczne środki na innowacyjny sprzęt rehabilitacyjny Innowalker, który służy Podopiecznym Fundacji z Ośrodka Rehabilitacji AMICUS do reedukacji chodu i nowoczesną bieżnię dla Podopiecznych w Ośrodku Rehabilitacji BIOMICUS.

Schneider Electric

Corocznie z okazji Świąt Bożego Narodzenia pracownicy firmy angażują się w akcję „Choinka marzeń”. Wcielają się rolę elfów i przygotowują wymarzone prezenty, o które dzieci prosiły w listach do Świętego Mikołaja. To wspaniała inicjatywa przynosząca wszystkim mnóstwo radości i spełnienia.

Neuca

NEUCA Aktywni_Zdrowie to program, w którym firma NEUCA zachęcała do zadbania o siebie. Pracownicy mieli starać się o lepszą dietę, rzucenie palenia, podjęcie aktywności fizycznej. Za udokumentowaną aktywność NEUCA przekazała Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” kwoty zgodne z określonym przelicznikiem. Idea była taka, że wszyscy mają wieczny problem ze zrobieniem czegoś dla siebie – łatwiej dla bliźniego.

Lidl

W swojej kampanii społecznej „Mały procent, wielka pomoc” firma Lidl promuje ideę przekazywania 1,5% podatku. W gazetce ofertowej poleca kilka organizacji pożytku publicznego, w tym naszą Fundację Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Na stronie internetowej www.lidl.pl udostępnia programy do wypełniania formularzy PIT.

Michael Page

Firma Michael Page sprawiła ogromną radość dorosłym Podopiecznym obdarowując ich wymarzonymi bożonarodzeniowymi prezentami. Impreza choinkowa, której towarzyszył koncert kolęd, odbyła się w Ośrodku Rehabilitacji CEMICUS.

Nivea

NIVEA Polska to firma, której jest bardzo bliska idea odpowiedzialnego biznesu. Od lat wspiera działalność naszej Fundacji realizując cykliczne wysyłki swoich produktów. Kosmetykami firmy NIVEA obdarowujemy Podopiecznych i ich rodziców.

BorgWarner

Firma przekazała darowiznę na cel charytatywny w związku z osiągnięciem miliona godzin pracy bez wypadku w ich zakładzie produkcyjnym.
Zostaliśmy wybrani jako beneficjent przez pracowników firmy w drodze głosowania.

 

BUZZ

Linie Lotnicze Buzz z Grupy Ryanair wpłacają darowizny ze sprzedaży na pokładach samolotów kart zdrapek. Dzięki temu udało się zakupić m.in.   platformę treningową Galileo i sprzęt do treningu słuchu do Ośrodka Rehabilitacji Biomicus. Firma zorganizowała dla Podopiecznych także wspaniałe wycieczki po lotnisku w Modlinie. Pracownicy załóg samolotów regularnie nas odwiedzaj, czym sprawiają wszystkim ogromną przyjemność.

JLL

Firma JLL była organizatorem Turnieju Charytatywnego Siatkówki Plażowej Branży Nieruchomości Komercyjnych, któremu towarzyszyła aukcja charytatywna. Dochód z turnieju i aukcji został przekazany na zakup zautomatyzowanego trenażera chodu PRODROBOT do Ośrodka Rehabilitacji BIOMICUS.

Zarządzaj plikami cookies