Dla mediów

Naszą misją jest ratowanie życia i przywracanie zdrowia dzieciom chorym i z niepełnosprawnościami.
Wspieramy je w codziennym funkcjonowaniu, a także pomagamy w rehabilitacji, leczeniu i edukacji.

Każdego dnia nieprzerwanie działamy, aby pomagać. Otaczamy opieką dzieci chore i z niepełnosprawnościami. Pozyskujemy fundusze na ich leczenie, rehabilitację, zakup lekarstw, sprzętu medycznego, pomocy edukacyjnych i inne specjalne potrzeby. Pod opieką mamy tysiące osób z całego kraju – m.in. dzieci z porażeniem mózgowym, wadami serca, autyzmem, zespołem Downa, dystrofią mięśniową, epilepsją, chorobami nowotworowymi.

Prowadzimy trzy Ośrodki Rehabilitacji – Amicus, Biomicus i Cemicus – które dostosowane są do różnorodnych potrzeb dzieci i dorosłych. Ośrodki rehabilitacji tworzą wszechstronną ofertę dla osób z niepełnosprawnością i problemami zdrowotnymi. Podopieczni mogą korzystać m.in. z: rehabilitacji ruchowej, terapii kręgosłupa, ćwiczeń w kombinezonach Spider Suit, terapii NDT Bobath, integracji sensorycznej, treningów EEG Biofeedback, terapii psychologicznej i logopedycznej, masażu leczniczego, arteterapii, zajęć w sali doświadczania świata. Dzięki rehabilitacji nasi pacjenci wracają do sprawności i samodzielności, realizują pasje i osiągają sukcesy. Jesteśmy dumni, że nasze starania przynoszą realne efekty.

W ramach Fundacji działa Klub Myszki Norki, który organizuje integracyjne zajęcia edukacyjne, artystyczne i sportowe dla dzieci z niepełnosprawnościami i zdrowych. Udział w zajęciach gwarantuje dzieciom nie tylko dobrą zabawę, poznawanie świata, ale i nawiązywanie rówieśniczych kontaktów i przyjaźni.

Środki na prowadzenie działalności pochodzą z ofiarności społecznej, odpisu podatku i wsparcia darczyńców.  To dzięki nim możemy wspierać dzieci w drodze ku lepszej przyszłości, przekazując fundusze na sprzęt medyczny, rozwój intelektualny i rehabilitację.

100% środków z darowizn i odpisów 1,5% podatku wpływa na subkonto i pozostaje do dyspozycji Podopiecznych. Nie pobieramy żadnych opłat ani prowizji.

Kontakt dla mediów

Agnieszka Olszewskarzecznik prasowytel. 600 315 110e-mail: rzecznik@dzieciom.pl

Zarządzaj plikami cookies