Misja Fundacji

Naszą misją jest ratowanie życia i przywracanie zdrowia dzieciom chorym i z niepełnosprawnościami. Wspieramy je w codziennym funkcjonowaniu, a także pomagamy w rehabilitacji, leczeniu i edukacji.

Nasi Podopieczni codziennie walczą o poprawę stanu zdrowia i sprawności. Są to dzieci m.in. z porażeniem mózgowym, wadami serca, zespołem Downa, rdzeniowym zanikiem mięśni, autyzmem, dystrofią mięśniową, mózgowym porażeniem dziecięcym, cukrzycą, epilepsją, chorobami nowotworowymi czy zespołem wad genetycznych.

Jak pomagamy?

  • otaczamy opieką dzieci chore i z niepełnosprawnościami;
  • umożliwiamy pozyskiwanie funduszy na leczenie i rehabilitację;
  • refundujemy operacje i zabiegi, zakup lekarstw, sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego oraz pomocy edukacyjnych;
  • nie pobieramy prowizji od wpłat darczyńców ani opłat za prowadzenie subkont dzieci;
  • prowadzimy w Warszawie 3 Ośrodki Rehabilitacji: Amicus, Biomicus, Cemicus, oferujemy zakwaterowanie podczas turnusów rehabilitacyjnych.

Prowadzimy ośrodki rehabilitacji

Powstał w 2010 roku jako pierwszy obiekt rehabilitacyjny dla Podopiecznych. Znajduje się w bardzo dobrze usytuowanym punkcie Warszawy – przy ul. Słowackiego 12, w pobliżu stacji metra Plac Wilsona.

Działa od 2013 roku. Powstał w odpowiedzi na potrzeby zwiększającej się grupy Podopiecznych Fundacji. BIOMICUS znajduje się przy ul. Pańskiej 96 w Warszawie.

Rozpoczął działalność w 2014 roku. Przyjmuje dorosłych Podopiecznych Fundacji. CEMICUS znajduje się w samym centrum Warszawy – przy ul. Grzybowskiej 4.

Stanisław Kowalski – założyciel Fundacji

Przez prawie 20 lat pełnił funkcję prezesa Zarządu Fundacji Dzieciom, stawiając na pierwszym miejscu dobro każdego z Podopiecznych, dbając o to, aby zapewnić każdemu z nich najlepszą opiekę i szansę na przywrócenie zdrowia. Uhonorowany wieloma wyróżnieniami i odznaczeniami, m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w organizowaniu i niesieniu pomocy dzieciom, za osiągnięcia w działalności społecznej i charytatywnej, a także Złotym Krzyżem Zasługi, Orderem Ecce Homo oraz Orderem Uśmiechu.

Brak prowizji i opłat

Nie pobieramy prowizji od wpłat darczyńców ani opłat za prowadzenie subkont Podopiecznych

Weryfikacja finansowa

Przeprowadzamy zewnętrzny audyt naszych sprawozdań finansowych

Stały nadzór instytucji państwowych

  • Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
  • Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego
  • Ministerstwo Zdrowia
Zarządzaj plikami cookies