Sportowe ambicje Ani

Nasza podopieczna Ania Wolny to młoda parabadmintonistka i prawdziwa wojowniczka, której nic nie powstrzyma przed osiągnięciem upragnionych celów.

W naszych Podopiecznych uwielbiamy to, że są inspirujący, mają wiele różnorodnych zainteresowań, którymi dzielą się ze światem. Niektórzy kochają muzykę, inni spełniają się w malarstwie. Otaczamy opieką też liczną grupę sportowców, którzy osiągają spektakularne wyniki w swoich dziedzinach. Cieszymy się z każdego, nawet najmniejszego ich sukcesu. Jedną z takich Podopiecznych jest Ania Wolny. To młoda parabadmintonistka i prawdziwa wojowniczka, której nic nie powstrzyma przed osiągnięciem upragnionych celów.

Ania urodziła się z wieloma schorzeniami wrodzonymi – wadą układu moczowego, deformacją kończyn dolnych, niedrożnością jelita, rozszczepem kręgosłupa i przepukliną oponowo-rdzeniową. Początkowo lekarze nie dawali jej szans na przeżycie. Jednak już jako mała dziewczynka miała w sobie wolę walki, dzięki której teraz osiąga sukcesy w sporcie, zdobywając m.in. mistrzostwo Polski i Czech w parabadmintonie. Aby być w tym miejscu, musiała przejść wiele skomplikowanych operacji i spędzić miesiące w szpitalach. Ania cały czas poddaje się leczeniu oraz systematycznie uczęszcza na rehabilitację, ale przy tym jest wesołą 15-latką, której upór nie zna granic.

Jej miłość do parabadmintona rozpoczęła się 5 lat temu. Początkowo była to po prostu inna forma terapii, która następnie przerodziła się w największą pasję. Codzienne treningi pomagają jej z łatwością i zwinnością poruszać się na wózku, który traktuje nie jako przeszkodę, ale drogę do celu. Ćwiczenia kształtują jej umysł, zdolność taktycznego myślenia, cierpliwość i wytrwałość. „Parabadminton wzbudza we mnie mnóstwo emocji, tych dobrych, jak i tych złych. Wyzwala także adrenalinę. Wymaga ode mnie skupienia oraz ciężkiej pracy na treningach, lecz przynosi w zamian satysfakcję, gdy odnoszę sukcesy. Dzięki turniejom dużo podróżuję, przez co nawiązuję nowe znajomości oraz pokonuję kolejne bariery” – mówi Ania.

Zaangażowanie sprawiło, że zaczęła osiągać pierwsze sukcesy sportowe. Dzięki niemu w swoim dorobku ma już kilkadziesiąt medali złotych, srebrnych i brązowych. Ania brała udział w różnych zawodach, zarówno krajowych, jak i zagranicznych oraz jest reprezentantką Kadry Narodowej Parabadmintona. Jej ostatnie osiągnięcia to m.in. klasyfikacja do Światowej Federacji Badmintona. Dzięki dojściu do ćwierćfinału w grze podwójnej, uzyskała punkty w międzynarodowym rankingu zawodników.

Największym marzeniem Ani jest wzięcie udziału w Igrzyskach Paraolimpijskich 2028 w Los Angeles. Aby do tego doszło cały czas musi intensywnie trenować, co pomoże jej uzyskać wysokie wyniki w turniejach międzynarodowych, a następnie zakwalifikować się na wymarzone zawody.

Zachęcamy do wspierania Ani. Dzięki 1% podatku i indywidualnym wpłatom może realizować swoje pasje, kupować specjalistyczny sprzęt, a co najważniejsze – być w wielu aspektach samodzielną. Dalsza pomoc jest konieczna, aby mogła osiągać kolejne cele w życiu.

Zarządzaj plikami cookies