Sebastian – człowiek z żelaza

Nasz podopieczny Sebastian Ślósarczyk to 22-letni utalentowany sportowiec z zespołem Downa. Uprawia różne sporty, które mają na niego dobroczynny wpływ. Jest doskonałym pływakiem, nurkiem, narciarzem. 5 września wziął udział w zawodach triatlonowych IRONMAN, w których przepłynął z doskonałym czasem 1500 metrów.

Sebastian ma na swoim koncie wiele występów i dokonań. Jest między innymi multimedalistą w Olimpiadach Specjalnych w zawodach regionalnych, makroregionalnych i ogólnopolskich, złotym medalistą Ogólnopolskiego Mityngu Pływackiego Olimpiad Specjalnych i brązowym medalistą Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych w narciarstwie zjazdowym.

Sebastian jest twardym zawodnikiem i prawdziwym człowiekiem z żelaza. Uwielbia nowe wyzwania, dlatego też nie trzeba go było długo namawiać do udziału w zawodach IRONMAN 5150 Warsaw, które odbyły się 5 września.  Zawody IRONMAN uważane są za najbardziej prestiżowe zawody triatlonowe na świecie. Propozycja nadeszła od Łukasza Głaska, założyciela drużyny ParaSportowi ProTeam i byłego trenera Kadry Narodowej w Pływaniu osób z niepełnosprawnością intelektualną. Dodatkową motywacją do startu był fakt, że w etapie biegowym ma wystartować Filip Walicki, jedyny polski ultramaratończyk z zespołem Downa, co dawało szansę do promocji profesjonalnego sportu z udziałem osób z trisomią 21. Sebastian  solidnie  się przygotowywał, wziął udział w obozie sportowym,
w którym trenował przed udziałem w tych morderczych zawodach.

5 września w zimnych wodach Zalewu Zegrzyńskiego pod opieką trenera Sebastian bardzo sprawnie pokonał 150

0 metrów. Jego rewelacyjny czas 33:58 dał mu 5 pozycję ze wszystkich 18 sztafet!  Owacje, które otrzymał Sebastian przy wyjściu z wody, pozostaną na długo w pamięci jego i bliskich mu osób.

ParaSportowi Pro Team byli jedyną drużyną z zawodnikami z niepełnosprawnością. Wszyscy sportowcy drużyny doskonale wywiązali się ze swoich zadań. Zawody ukończyli na 14 pozycji na 18 sztafet, co jest ogromnym sukcesem. W zawodach IRONMAN 5150 Warsaw wzięło udział ponad tysiąc triatlonistów z całego świata.

 

Zarządzaj plikami cookies