Muzyczne pasje Hani

Nasza Podopieczna, 12-letnia Hania, ma autyzm, trudności w komunikowaniu się, zaburzenia sensoryczne. Ma również talent muzyczny, który cały czas rozwija, aby móc dzielić się swoją pasją z innymi.

Przygoda Hani z muzyką zaczęła się od muzykoterapii – to dzięki tym zajęciom poznała i pokochała świat, który teraz odgrywa tak ogromną rolę w jej życiu. Na co dzień rzadko porozumiewa się pełnymi zdaniami, ale mimo różnych dysfunkcji uczy się grać na wielu instrumentach, m.in. na ukulele, pianinie oraz melodyce, a także komponuje własne melodie.

Szczególne miejsce w jej sercu zajmuje jednak harfa. Na początku była to zwykła fascynacja, która szybko przerodziła się w prawdziwą pasję. Jednak uwielbienie do innych instrumentów nie zniknęło – ostatnio Hania zainteresowała się nawet tradycyjnymi indyjskimi sitarami o wyjątkowym brzmieniu.

Widząc zainteresowanie dziewczynki, rodzice postanowili zapisać ją na lekcje do harfistki. Dzięki temu trafiła do wyjątkowej osoby, która dała jej szansę i pomogła rozwinąć umiejętności. Ciężka praca i zaangażowanie przyniosły spektakularne efekty. W 2022 r. Hania wzięła udział w Integracyjnym Festiwalu Młodych Talentów „Adventure Festiwal” im. Artura Przygody. To był jej pierwszy tak poważny koncert – biorą w nim udział dzieci zdrowe oraz z niepełnosprawnościami, aby pokazać, że talent może mieć każdy. Spośród 62 zgłoszeń Hania przeszła do finałowej dziesiątki z kompozycją Numero Uno. Następnie w 1,5 miesiąca nauczyła się utworu finałowego, którym wygrała w kategorii instrumentalistów. To naprawdę wielkie osiągnięcie!

Muzyka daje dziewczynce przestrzeń do wyrażania własnych emocji, dzielenia się tym z innymi. Dzięki niej może się rozwijać i spełniać swoje marzenia. „Muzyka to cały świat Hani, jej jedyna pasja. Ona uwielbia grać i występować, i widzę w niej to szczęście, kiedy czuje, że jest chwalona” – mówi mama Hani – „Muzyka daje i szczęście, i poczucie własnej wartości, a nam ogromny powód do dumy”.

Historia Hani pokazuje, że warto dać szansę dzieciom, które na co dzień mierzą się z trudnościami. Nasza Podopieczna spotkała na swojej drodze osoby, które w nią uwierzyły – Wy również dołożyliście cegiełkę do tego sukcesu przekazując 1,5% podatku. Dzięki tej pomocy Hania oraz inni Podopieczni mogą się rozwijać i spełniać marzenia.

 

źródło zdjęć: https://www.facebook.com/aAcademykatowice/

 

Zarządzaj plikami cookies