Podlejski Maksymilian

Przekaż darowiznę online

Przekaż na podopiecznego Podlejski Maksymilian darowiznę online, poprzez płatności w Systemie Przelewy24

Podstawowe dane

Nr subkonta
28783

Województwo
śląskie

Data urodzenia
2006/04/12

Opis schorzenia

ataksja, niezborność czterokończynowa, choroba Niemanna-Picka typu C (NPC)

Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:

Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
28783 Podlejski Maksymilian darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
28783 Podlejski Maksymilian

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.

Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.

Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2023, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Podlejski Maksymilian.

Przekaż 1,5% podatku

Poznaj moją historię

Maks jest nietypowym nastolatkiem – można powiedzieć, że z powodu jego nietypowej pasji, jaką są militaria. Ale jest coś jeszcze, co sprawia, że Maks się wyróżnia. Coś, co chcielibyśmy wygnać z jego życia, ale nie możemy. To nieuleczalna choroba. Maks walczy. Walczy o każdy dzień i nie podda się, jednak powoli przegrywa… Dlatego jesteśmy tu i prosimy o pomoc.

Niezwykle rzadka i nieuleczalna chorobę Niemanna i Picka typu C sprawia, że życie Maksa jest zagrożone! Już od wielu lat trwa walka, która z każdym kolejnym dniem jest coraz trudniejsza. Już dzisiaj jego nogi i ręce odmawiają posłuszeństwa. Coraz trudniej się z nim komunikować. Pod wieloma względami choroba jest podobna w objawach do bardziej znanego schorzenia, czyli choroby Alzheimera. Jest jednak okrutniejsza, bo atakuje dzieci, zabierając je zdecydowanie za szybko…

Pomimo tego wszystkiego Maks walczy. Cieszy się z każdego dnia życia. Z każdego dnia, który spędza ze swoją rodziną i ze swoją pasją… To właśnie jego pasja i wzory żołnierzy Wojska Polskiego dają mu siłę do tego, żeby nigdy się nie poddawać i patrzeć w przyszłość z nadzieją! Ogromna pasja do militariów napędza chęć życia.

Od jakiegoś czasu Maks ma również ataki padaczki. Częste i wyczerpujące bywa, że kilka dziennie. Aby mógł funkcjonować jak najnormalniej, potrzebuje też preparatów odżywczych najlepszej jakości. Dzięki nim jego organizm szybciej powraca do równowagi po każdym odbierającym siłę ataku.

Maks wymaga stałej opieki i stałego wsparcia swoich rodziców oraz brata. Są z nim cały czas, cały czas się nim opiekują. I do tego cały czas martwią się, czy na pewno następnego miesiąca będzie ich stać na wszystkie związane z leczeniem koszty. Ale przecież nie mogą się poddać. Muszą walczyć, jak Maks. Dla Maksa!

Z Waszą pomocą chcemy zebrać środki na Maksia leczenie. Obecnie nasz waleczny żołnierz przyjmuje lek, który spowalnia postęp choroby. Dzięki niemu Maks jest znacznie bardziej skupiony i komunikatywny. Niestety koszt tego lekarstwa wynosi ponad 12 tysięcy złotych miesięcznie. Lek niestety nie jest refundowany, a kuracja nie może zostać przerwana. Z powodu postępującego niedowładu kończyn Maksa niezbędna jest stała i wymagająca rehabilitacja.

Ta zbiórka to szansa dla Maksa, dzięki niej możesz pomóc w walce, która nigdy się nie kończy, którą toczy cała nasza rodzina.

 

Przekaż darowiznę online

Przekaż na podopiecznego Podlejski Maksymilian darowiznę online, poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Poprzedni Podopieczny Podopieczni Indeks Alfabetyczny Następny Podopieczny
Zarządzaj plikami cookies