Górski Teodor

Przekaż darowiznę online

Przekaż na podopiecznego Górski Teodor darowiznę online, poprzez płatności w Systemie Przelewy24

Podstawowe dane

Nr subkonta
28184

Województwo
mazowieckie

Data urodzenia
2015/04/04

Opis schorzenia

wrodzone zniekształcenie kolana, wrodzone zwichnięcie stawów biodrowych i kolanowych, opóźnienie w rozwoju fizjologicznym, wcześniactwo

Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:

Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
28184 Górski Teodor darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
28184 Górski Teodor

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.

Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.

Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2023, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Górski Teodor.

Przekaż 1,5% podatku

Poznaj moją historię

Nazywam się Emilia Górska i razem z mężem wychowujemy czworo dzieci. Mieszkamy na wsi w Gminie Wiązowna w powiecie otwockim. Nasz najmłodszy syn Teodor urodził się nieuleczalnie chory z wieloma wadami.

Teoś przyszedł na świat o kilka tygodni za wcześnie, ze skróconymi i zwichniętymi nóżkami i rączkami. Jak się później okazało zwichnięte są wszystkie stawy oprócz barków. Stwierdzono u niego także wiotkość mięśni oraz duży niedobór wzrostu. Przeszedł dwie operacje nóżek w Polsce, jednak nie przyniosły one oczekiwanych rezultatów. Lekarze stwierdzili, że możliwości leczenia w Polsce się wyczerpały a Teo i tak zdaniem polskich lekarzy chodzić nie będzie. Świat się nam zawalił… Zaczęliśmy szukać lekarza, który da jakąś nadzieję.

Nadzieję na odzyskanie sprawności przyniosła dopiero konsultacja w Paley Institute u dr Davida Feldmana. Lekarz podjął się leczenia Teodora, a to zadanie nie łatwe dlatego że choroba z jaką się urodził jest ultra rzadka – Zespół Desbuquois – dysplazja chrzęstna. Zwichnięcia, które miał, powstały wskutek niedoboru kola egu w tkankach. Na świecie zostało udokumentowanych tylko 35 przypadków, a w Polsce jeden i to właśnie Teoś.

Od urodzenia Teoś przeszedł już 12 operacji z czego większość w Stanach Zjednoczonych, dzięki którym obecnie może stawiać samodzielne kroki. Po 7 latach leczenia, niezliczonych godzinach rehabilitacji, płaczu i niemocy wreszcie nadeszły rezultaty i uśmiech na twarzy– Teodor CHODZI, bez chodzika, ortez i lasek!

Obecnie Teodor jest uczniem drugiej klasy szkoły podstawowej. Chodzi do klasy integracyjnej, ale tylko on jest niepełnosprawny ruchowo. Ma 85 cm wzrostu i sięga kolegom do pasa. Cały czas potrzebuje pomocy osób drugich w czynnościach samoobsługowych i podczas przemieszczania się. Jednak jego rozwój intelektualny nie odbiega od normy czyta, liczy, pisze, rysuje a co ważne uwielbia spędzać czas w szkole z rówieśnikami. Czuje się akceptowany i szczęśliwy.

Choroby Teosia nie da się wyleczyć, jedyne co można zrobić to dbać o utrzymanie dobrej kondycji i poprawianie jakości życia. Do tego konieczna jest regularna rehabilitacja, konsultacje lekarskie z wielu dziedzin, odpowiedni dobór sprzętu a także niwelowanie wszelkich barier architektonicznych tak, aby był jak najbardziej samodzielny.

Ostatnia operacja odbyła się w 2021 r. Od tego czasu wydarzyło się wiele dobrego, a przede wszystkim to, że Teodor chodzi. Nie jest to chód idealny, Teo często się przewraca, ma zachwiania równowagi, ale ciężko pracuje, aby być coraz silniejszym. Przez te 1,5 roku, kiedy porusza się samodzielnie jego nogi i kręgosłup są pod baczną obserwacją.
Niestety są też minusy, gdyż w miarę zwiększonej aktywności nogi Teo zaczęły się wykoślawiać. Ostatnie badania wykazały, że lewa noga, która od urodzenia jest gorsza do leczenia wymaga kolejnego zabiegu. Będzie miał na celu zabezpieczenie stawu kolanowego przed zwichnięciem /skrócenie rozciągniętych wiązadeł i zastosowanie syntetycznych/ tak, aby nie zniweczyć dotychczasowych efektów leczenia.

Teodor nadal leczony jest przez dr Davida Feldmana z Paley Institute na Florydzie w USA, który kilka razy w roku odwiedza Polskę. Niestety wziąwszy pod uwagę złożoność problemów Teosia wskazane jest, aby Teo nadal był pod opieką tamtejszej kliniki. Wspomniany zabieg miałby się odbyć w USA i to na przełomie kilku miesięcy.

Od ośmiu lat nieustannie walczymy o lepszą przyszłość Teosia. Zbieramy wszelkie dary, które wesprą nasze akcje internetowe, kiermasze, imprezy a przede wszystkim darowizny oraz 1,5% podatku. Bardzo prosimy o pomoc, niewielki gest a może wiele.

WIĘCEJ INFORMACJI: https://www.facebook.com/krecimydlateosia

Z góry serdecznie dziękujemy

Emilia i Przemysław Górscy

rodzice Teodora, Blanki, Rozalii i Nikodema

 

 

 

Przekaż darowiznę online

Przekaż na podopiecznego Górski Teodor darowiznę online, poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Poprzedni Podopieczny Podopieczni Indeks Alfabetyczny Następny Podopieczny
Zarządzaj plikami cookies