Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Berliński Kacper Baltazar

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
2775

Województwo:
mazowieckie

Data urodzenia:
2004-10-01

Schorzenie:
mózgowe porażenie dziecięce

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z pomocą” zwraca się do Państwa z uprzejmą prośbą o wsparcie leczenia i rehabilitacji Kacpra Berlińskiego.

Kacper jest wcześniakiem z 27 tygodnia ciąży. Urodził się 1 października 2004 r. o całe 3 miesiące wcześniej. Ponieważ wiele narządów, miedzy innymi płuca, nie zdążyło się jeszcze rozwinąć, a naczynia krwionośne w mózgu były jeszcze zbyt słabe, doszło do krwawienia w mózgu. Do tego typu zaburzeń dochodzi u wielu dzieci przedwcześnie urodzonych, jednak w mniejszym stopniu. Kacperek jest w gronie dzieci, u których krwawienie było bardzo obfite, w wyniku czego doszło do uszkodzenia dużego obszaru tkanki mózgowej.

Poza tym, z powodu niedojrzałości gałki ocznej i retinopatii III stopnia przeszedł zabieg laseroterapii. Obecnie lekarze nie są w stanie ocenić ostrości jego widzenia, jak również czy mózg interpretuje obraz, który widzi bardzo słabo. W efekcie wszystkich zdarzeń, które miały miejsce podczas i po porodzie, Kacper cierpi na mózgowe porażenie dziecięce znacznego stopnia, ma padaczkę, niedosłuch.

Ponieważ po porodzie nie miał odruchu ssania i był przez 4 miesiące karmiony sondą, ma ogromne trudności z jedzeniem. Ze względu na znacznie obniżone napięcie mięśniowe Kacper ma również ogromne trudności w utrzymaniu postawy. Nie w pełni kontroluje położenie głowy, co oznacza, że głowa przechyla się na boki, do przodu lub do tyłu. Obecnie nie jest w stanie utrzymać głowy w pozycji na brzuchu, nie siedzi, nie obraca się na boki.

Dzięki intensywnej rehabilitacji Kacperek robi rzeczy, których według lekarzy miał nigdy nie osiągnąć. Jest dopiero na początku drogi, którą musi pokonać, a niestety koszty z tym związane przekraczają możliwości finansowe rodziców. Ich marzeniem jest umożliwić dziecku bycie samodzielnym w jak największym stopniu. Aby osiągnąć ten cel, trzeba go stale intensywnie rehabilitować , a to pochłania znaczne nakłady finansowe.

Wszystkim osobom i firmom, które zechcą pomóc Kacperkowi, będziemy  bardzo wdzięczni!!!


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
2775 Berliński Kacper Baltazar

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
2775 Berliński Kacper Baltazar darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Naftoport sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Przeładunku Paliw Płynnych
Porty Lotnicze PP – Warszawa
Kim Group Kuczek i Gaweł sp.j. – Kraków
GOFIN – Wydawnictwo Podatkowe
PrOWERk sp. z o.o.