Darek Kucharek

Darek cierpi na postępujący zanik mięśni. Jest bardzo dzielnym chłopcem, który pomimo swojej ciężkiej choroby chętnie się uczy i osiąga znakomite wyniki. Zadania konkursowe z zakresu ekologii, matematyki, biologii, informatyki opracowali eksperci i nauczyciele praktycy. Nie nastręczyły one jednak naszemu podopiecznemu żadnych problemów.

Kolejny sukces naszego podopiecznego Darka Kucharka.

Darek został finalistą XX Ogólnopolskiego Przeglądu Poezji „Jesienne debiuty”. Na tegoroczną edycję nadesłano ponad 200 utworów poetyckich. Jurorzy wyłonili sześciu laureatów oraz dziewięciu finalistów. Dwojgu przyznano tytuł Talentu Roku 2017, który premiowany jest indeksem na Wydział Humanistyczny KUL.

Serdecznie gratulujemy naszemu podopiecznemu wielkiego sukcesu!

Darek Kucharek zajął pierwsze miejsce w I Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy dla młodzieży niepełnosprawnej z dysfunkcjami narządów ruchu lub zaburzeniami słuchu. Olimpiadę zorganizowała Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

Darek cierpi na postępujący zanik mięśni. Jest bardzo dzielnym chłopcem, który pomimo swojej ciężkiej choroby chętnie się uczy i osiąga znakomite wyniki. Zadania konkursowe z zakresu ekologii, matematyki, biologii, informatyki opracowali eksperci i nauczyciele praktycy. Nie nastręczyły one jednak naszemu podopiecznemu żadnych problemów.

Darek jest uczniem I klasy integracyjnej Publicznego Gimnazjum nr 1 w Opolu im. Polskich Noblistów. Musi godzić naukę z codzienną rehabilitacją, dzięki której może jak najdłużej zachować sprawność mięśni, opóźniając przykurcze i utratę możliwości chodzenia. Rehabilituje się m.in. w naszym Ośrodku BIOMICUS.

Jesteśmy dumni z naszego podopiecznego. Darku, serdecznie Ci gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zarządzaj plikami cookies