Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Kucharek Dariusz

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
17741

Województwo:
opolskie

Data urodzenia:
2000-06-05

Schorzenie:
dystrofia mięśniowa Duchenne'a

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” pragnie zwrócić się o pomoc finansową na leczenie i rehabilitację dla swego podopiecznego Dariusza Kucharka.

U Dariusza w wieku trzech lat zdiagnozowano dystrofię mięśniową Duchenne’a (postępujący zanik mięśni). Jest to nieuleczalna i postępująca choroba genetyczna. Wraz z rozwojem choroby pojawiają się problemy w bieganiu, wchodzeniu po schodach, wstawaniu z podłogi, zdarzają się częste upadki i występuje szybkie zmęczenie. W chorobie tej proces zaniku obejmuje nie tylko mięśnie kończyn, lecz także różnych narządów – serca, układu oddechowego, klatki piersiowej. Z czasem chodzenie staje się niemożliwe i konieczne staje się korzystanie z wózka. W kolejnych latach życia atakowane są dalsze mięśnie – przede wszystkim mięśnie oddechowe oraz mięsień serca – dlatego do oddychania potrzebny jest respirator.

Jedyną formą leczenia jest kosztowna codzienna rehabilitacja, aby jak najdłużej zachować sprawność mięśni, opóźniając przykurcze i utratę możliwości chodzenia. Tę rehabilitację wspomaga się także sterydami oraz odpowiednią dietą.

Obecnie Darek poza rehabilitacją domową cztery razy w tygodniu ćwiczy z rehabilitantami oraz dwa razy w tygodniu korzysta z rehabilitacji na basenie. Korzysta również z turnusów rehabilitacyjnych. Wraz z rozwojem choroby rosną wydatki na rehabilitację i urządzenia ułatwiające codzienne funkcjonowanie. Głównie koszty to: turnusy rehabilitacyjne, ortezy, wózek elektryczny, pionizator, respirator, przebudowa i przystosowanie mieszkania do potrzeb posiadanej niepełnosprawności i inne. Wartość niektórych urządzeń to kilka a nawet kilkanaście i więcej tys. zł.

W związku z tym zwracamy się z ogromną prośbą o pomoc, a wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy i zapewniamy, że pozyskane środki zostaną dobrze wykorzystane na rehabilitację.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
17741 Kucharek Dariusz

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
17741 Kucharek Dariusz darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

KATAN sp. z o.o.
TEXLAND PL sp. o.o.
Nomos sp. z o.o. sp.k.
Pater Firma A.E. Daniluk, Siemiatycze
MultiProjekt