Zwiedzanie lotniska w Modlinie

Dodano: 24.06.2022

Dzięki Liniom Lotniczym Buzz należącym go grupy Ryanair, kilkoro naszych Podopiecznych z Ośrodka Rehabilitacji BIOMICUS mogło wziąć udział w wyjątkowej wycieczce po Mazowieckim Porcie Lotniczym Warszawa-Modlin.

Po wydaniu przepustek i przejściu przez bramki ochrony, dzieci były obwożone po najważniejszych miejscach na lotnisku. Z bliska podziwiały odloty i przyloty samolotów z różnych zakątków Europy. Oglądały fantastycznie prezentujące się wozy strażackie, które muszą towarzyszyć każdemu tankowaniu samolotu, sprzęt dbający o czystość płyty lotniska, odwiedziły hangar w którym mieszczą się samoloty i helikoptery należące do prywatnych właścicieli.

Pod koniec zwiedzania naszych Podopiecznych ugościł sokolnik, który opiekuje się sokołami żyjącymi na terenie lotniska. Ich zadaniem jest odstraszanie innych ptaków, aby nie latały nad obiektem. Dzieci usłyszały również ciekawe opowieści o ptasich drapieżnikach zamieszkujących woliery, mogły zrobić  sobie zdjęcia z sokołem Ozzim i bawiły się czworonogami. Całej grupie towarzyszyła niestrudzona Myszka Norka, która nie ulękła się nawet żyjącego na terenie lotniska Myszołowa.

To była fascynująca i pełna wrażeń wycieczka.

Serdecznie dziękujemy Liniom Lotniczym Buzz i jej oddanym pracownikom, którzy tak mocno angażują się w pomoc dla naszej Fundacji. Wspierają nas nie tylko finansowo, ale także poprzez tego rodzaju działania, przynoszące radość i uśmiech naszym podopiecznym. Wielkie brawa!

Zarządzaj plikami cookies