Zapraszamy na webinar „Samodzielność i niezależność dorosłych osób z niepełnosprawnością”

Dodano: 12.10.2022

19 października o godzinie 20.00 zapraszamy do udziału w webinarze „Samodzielność i niezależność dorosłych osób z niepełnosprawnością”

Webinar poprowadzą Adrianna Gnyszka – pedagożka, prezeska i założycielka Fundacji Aktywizacji Funkcjonalnej i Społecznej AFiS

oraz Lusine Duryan – pedagożka specjalna i dyrektorka Ośrodka Rehabilitacji Cemicus.

Spotkanie będziemy transmitować na naszym Facebooku.

Podczas webinaru poruszone będą zagadnienia:

  • dorosłość swoich dzieci z niepełnosprawnością – jak sobie z nią poradzić?
  • dlaczego samodzielność jest ważna?
  • czym jest niezależność i dlaczego jest ważna?
  • jak wspierać własne dziecko w drodze do samodzielności?
  • jak pomóc dziecku w nawiązywaniu relacji społecznych?
  • czym jest wewnątrz i zewnątrzsterowność?
  • Różnice między samodzielnością a samoobsługą

Gorąco zapraszamy!

Adrianna Gnyszka – prezeska i założycielka Fundacji Aktywizacji Funkcjonalnej i Społecznej AFiS. Magister pedagogiki, absolwentka Interdyscyplinarnych Studiów nad Niepełnosprawnością na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie oraz Pedagogiki Opiekuńczo-Wychowawczej w Uniwersytecie Zielonogórskim. Od ponad 10 lat pracuje z osobami poruszającymi się na wózkach. W swojej pracy skupia się głównie na pracy dziećmi i młodzieżą ze schorzeniami wrodzonymi oraz współpracy z ich rodzicami.

Lusine Duryan – ma wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi z niepełnosprawnością. Od początku drogi zawodowej związana jestem z organizacjami pozarządowymi i działaniami społecznymi. Będąc przez kilka lat kierownikiem Klubu Myszki Norki realizowała wiele inicjatyw oraz wydarzeń. Była inicjatorką i koordynatorką projektów na rzecz integracji dzieci pełnosprawnych z dziećmi z niepełnosprawnością. Członkini Dialogu Społecznego do Spraw Niepełnosprawności działającego przy m.st Warszawy.

Zarządzaj plikami cookies