Wizyta Podopiecznych na lotnisku w Modlinie

Dodano: 05.10.2022

W piątek dzięki zaproszeniu linii Buzz należących do grupy Ryanair Podopieczni Fundacji, którzy uczęszczają na terapie do Ośrodka Rehabilitacji AMICUS, odwiedzili Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin.

Dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda funkcjonowanie lotniska – wraz ze swoimi opiekunami przeszły kontrolę bezpieczeństwa, a po płycie lotniska zostały obwiezione autobusem. Na poszczególnych przystankach zapoznawały się z pracą różnych służb, które dbają o porządek i bezpieczeństwo.

Podopieczni odwiedzili hangar, gdzie czekają na wezwanie imponujące wozy strażackie. Były także z wizytą u sokolnika, który wraz ze swoimi ptasimi drapieżnikami dba o to, aby przypadkowe zwierzęta nie zakłóciły bezpieczeństwa samego lotniska oraz samolotów podchodzących do lądowania.

Nasi Podopieczni mogli też wejść do hali, w której dyżurują specjalne sprzęty, służące konserwacji płyty lotniska. Szczególnie w zimie będą miały dużo pracy.

To był dzień obfitujący w wiele wrażeń. Bardzo dziękujemy liniom Buzz i ich pracownikom za zorganizowanie wspaniałej wycieczki.

Zarządzaj plikami cookies