Turystyka wytchnieniowa w Kampinosie

Dodano: 09.07.2024

W miniony piątek spotkaliśmy się z uczestnikami Dnia Szerpy oraz pacjentami turnusowymi z Ośrodków Rehabilitacji Amicus, Biomicus i Cemicus, by w ramach turystyki wytchnieniowej spędzić czas w podwarszawskim Kampinosie.

Podopieczni pod opieką terapeutów wzięli udział w spacerze po lesie ścieżką dydaktyczną „Wokół Opalenia”, po której oprowadziła nas Karolina Krajewska – przewodniczka PTTK, a zarazem mama Podopiecznego Fundacji. Poznaliśmy historię tamtych terenów, odkryliśmy leśne sekrety, a przede wszystkim naładowaliśmy baterie i wyciszyliśmy się pośród szumu drzew. Jednak to nie koniec atrakcji – po zakończonym spacerze i regeneracji sił przyszedł czas na podchody, podczas których dwie drużyny szukały ukrytych skarbów.

W czasie, gdy Podopieczni byli pod opieką naszych terapeutów, rodzice integrowali się na Polanie Opaleń, a także uczestniczyli w szkoleniu z pierwszej pomocy, które zorganizowało Centrum Ratownictwa – dzięki temu w przystępny sposób dowiedzieli się, jak prawidłowo wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową, jak wykorzystać defibrylator oraz zastosować u poszkodowanego pozycję boczną bezpieczną. Mamy naszych Podopiecznych z chęcią wzięły udział także w warsztatach z arteterapii zorganizowanych przez Anetę Łukasiewicz. Wspólnie stworzyły piękne łapacze snów, które będą wspaniałą pamiątką minionego dnia.

Grill masterzy z Napoleon Grille Polska oraz grilliogrod.pl zorganizowali dla uczestników grilla, przygotowali przepyszne, zdrowe przekąski, a także dzielili się tajnikami kuchni, a o oprawę muzyczną przez całe wydarzenie zadbali Karol Rzodkiewicz i Wojtek Kamela – grą na gitarach i śpiewem umilali wszystkim czas. Dodatkową wiedzą o parkach narodowych i Kampinosie podzielił się z nami Antoni Gąssowski, przewodnik KPN.

W organizacji turystyki wytchnieniowej nieocenionym wsparciem był Daniel Gerus z Bliżejgór oraz Fundacji Ładne Historie. Serdecznie dziękujemy za podzielenie się doświadczeniem w tym zakresie!

To był fantastyczny dzień, który jeszcze długo będziemy wspominać! Mamy nadzieję, że to będzie początek naszej przygody z turystyką osób z niepełnosprawnością, która otworzy nas na nowe możliwości.

Zarządzaj plikami cookies