Spotkanie świąteczne dla dzieci z Ukrainy

Dodano: 21.12.2023

Grudzień to wyjątkowy czas, w którym staramy się pomagać osobom znajdujących się w trudnej życiowej sytuacji. Z tego powodu Komenda Główna Straży Granicznej we współpracy z Placówką SG w Ustce i naszą Fundacją przygotowała prezenty, świąteczne warsztaty oraz niespodzianki dla 160 dzieci uchodźców wojennych z Ukrainy, które już kolejne święta Bożego Narodzenia spędzają w Ustce.

20 grudnia do trzech ośrodków w tej pięknej nadmorskiej miejscowości, w których od 1,5 roku przebywają dzieci uchodźców wojennych z Ukrainy, zawitał św. Mikołaj wraz z mundurowymi pomocnikami. Spotkaniom towarzyszyła świąteczna energia i wyjątkowa atmosfera, także dzięki warsztatom poprowadzonym przez naszą dzielną Myszkę Norkę wraz z Mikołajem. Dekorowanie pierników, malowanie buziek i brokatowe tatuaże wszystkim dzieciom bardzo przypadły do gustu.

Życzenia uśmiechu, spokoju, spełnienia i radości przekazali dzieciom i opiekunkom – Burmistrz Miasta Ustki Jacek Maniszewski, Burmistrz Dzielnicy Bielany m.st stołecznego Warszawy Grzegorz Pietruczuk, zastępca Komendanta PSG w Ustce mjr Marek Cybul wraz z kierownikiem grupy ds. Cudzoziemców ppor. SG Tomaszem Wysockim, organizator spotkania – Doradca Komendanta Głównego SG ppor. Urszula Nowinowska oraz członkini zarządu Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” Maria Małecka-Rzodkiewicz.

Zarządzaj plikami cookies