Raport „Innowacje w procesie opieki nad pacjentką w ciąży”

Dodano: 22.02.2023

W ramach podsumowania I Edycji Konkursu Mother and Child Startup Challenge, organizatorzy projektu – czyli 5 szpitali publicznych w Polsce – stworzyło jedyny w swoim rodzaju raport: „Innowacje w procesie opieki nad pacjentką w ciąży”. Nasza Fundacja była partnerem wspierającym tego projektu.

Raport ma stanowić podstawę zmian i dobrych praktyk, aby zadbać o proces przebiegu ciąży przy użyciu osiągnięć nowych technologii.

Zdaniem Rzecznika Praw Pacjenta Bartłomieja Chmielowca, który przyznał publikacji swoją rekomendację:

Dokument wskazuje czytelnikom na możliwości diagnostyczne, które jeszcze do niedawna wydawały się nieosiągalne. Z kolei przedstawione przez autorów rekomendacje są niezwykle cenne w kontekście potrzeb pacjentów i proponowanych rozwiązań systemowych. Raport daje też możliwość zapoznania się z niezwykłymi projektami, które imponują wysokim poziomem nowoczesności i dają nadzieję na podniesienie jakości udzielanych w Polsce świadczeń. Z kolei jakość dająca pacjentom poczucie bezpieczeństwa – stanowi integralną część praw pacjenta.

 

Naszej Fundacji zależy na rozwoju innowacji medycznych, dzięki którym pacjentki i pacjenci będą objęci opieką medyczną na dużo lepszym poziomie.

Zapraszamy do zapoznania się z publikacją -> https://motherandchildstartupchallenge.pl/raport/

Zarządzaj plikami cookies