Radosne święto Fundacji – odsłonięcie muralu

Dodano: 31.10.2023

27 października wraz z Burmistrzem Grzegorzem Pietruczukiem oraz Radą i Zarządem Dzielnicy Bielany uroczyście odsłoniliśmy mural autorstwa Wojciecha Brewki upamiętniający 25-lecie naszej działalności. Dzieło powstało na elewacji budynku mieszczącego się przy ulicy Stefana Żeromskiego 19 w Warszawie.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Małgorzata Altewęgier – prezes Fundacji, dr Grzegorz Religa –członek Rady Fundacji, Grzegorz Pietruczuk – Burmistrz Dzielnicy Bielany i Wojciech Brewka – twórca muralu.

Projekt stworzony przez artystę niesie przesłanie społeczne o tolerancji, akceptacji oraz potrzebie niesienia pomocy i doskonale podkreśla misję naszej Fundacji. Wojciech Brewka na muralu umieścił pluszowe zwierzęta, które nie są zwyczajne. Maskotki symbolizują dzieci z niepełnosprawnościami. Są inne, nieidealne, jedyne w swoim rodzaju. Każda inność sprawia, że jest się wyjątkowym.

Burmistrz Grzegorz Pietruczuk podchwycił tę ideę i w dniu odsłonięcia muralu zainicjował zbiórkę maskotek dla naszych Podopiecznych.

Artysta Wojciech Brewka został uhonorowany statuetką 25-lecia Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, a Burmistrzowi nasi Podopieczni podziękowali wręczając obraz, który wspólnie namalowali.

Uroczystość uświetnił utwór „Sobie i Wam” w wykonaniu Krzysztofa Dudy, naszego utalentowanego muzycznie Podopiecznego, a po części oficjalnej był czas na pamiątkowe zdjęcia na tle muralu, słodki poczęstunek i rozmowy przy aromatycznej kawie.

Wszystkim przybyłym na tę radosną uroczystość, wieńczącą obchody naszego jubileuszu – serdecznie dziękujemy!

Zarządzaj plikami cookies