Pożegnanie Prezesa Stanisława Kowalskiego

Dodano: 08.08.2022

W piątek towarzyszyliśmy śp. Stanisławowi Kowalskiemu w ostatniej drodze. Dziękujemy, że byliście z nami w tych bolesnych chwilach.

Tyle płynących do nas serdecznych słów daje nam wiele otuchy i jeszcze większej wiary w siłę dobra.

Pragniemy podzielić się tym jak śp. Stanisława Kowalskiego zapamiętali rodzice i Podopieczni – te słowa są najlepszym świadectwem Jego wielkiego dzieła pomocy.

Odszedł wspaniały Człowiek! Wiele dobra dał temu światu! Na zawsze zapamiętam wszystkie spotkania z Nim! I te Jego słowa… Zawsze przeszywały! Żal… Serdeczne wyrazy współczucia oraz wyrazy wdzięczności oraz uznania za dzieło Jego życia, jakim jest Fundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą. Z wielką przyjemnością poznałam osobiście pana Prezesa – wspaniałego człowieka! Wielki szacunek dla Pana, Panie Prezesie za to, co Pan zrobił dla mojego dziecka, dla innych dzieci. Dziękuję!!! Gdy odchodzi Dobry i Wielki Człowiek zawsze jest za wcześnie. Dziękuję wraz z córką za wszelkie dobro i wsparcie jakie od Pana i Fundacji otrzymałyśmy. Dziękujemy pięknie za wszystko, za szczery uśmiech, dobroć płynącą z głębi serca i duszy, za czas poświęcony Fundacji i naszym podopiecznym. To był człowiek stworzony do pomagania, mieliśmy przyjemność poznać go osobiście. Człowiek, który odmienił życie wielu spośród nas. Najszczersze wyrazy współczucia. Pan Stanisław Kowalski to człowiek o wielkim sercu. Zrobił tyle dobrego dla dzieci. Na zawsze pozostanie w pamięci. Dzięki Fundacji, którą założył p. Stanisław, żyje moja córka Hania. Lekarze dawali jej rok życia, a właśnie świętowała 19-te urodziny. Anioły istnieją, nawet jeżeli opuszczają ziemię. Dziękuję za to, co Pan robił. Wspaniały człowiek, oddany dzieciom niepełnosprawnym i ich rodzicom. Na zawsze zostanie w naszych sercach i pamięci. Życie się kończy. Pamięć zostaje. Ludzie i czasy przemijają, lecz dzieła stworzone przez nich pozostają, najważniejsze to zdążyć z ich stworzeniem…

Naszego Prezesa Stanisława Kowalskiego pożegnały także fundacje i organizacje:

Panie Prezesie Dał nam Pan czułego kopniaka, by zacząć prowadzić samodzielnie naszą Fundację. Uwierzył Pan w nas, zanim inni to zrobili. Fundacja Kultury Bez Barier Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o odejściu Stanisława Kowalskiego, założyciela i wieloletniego Prezesa Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” i Fundacji Sedeka. Pamiętamy o wsparciu Pana Kowalskiego dla naszej Fundacji, w trudnych chwilach. Fundacja Ewy Błaszczyk. Akogo? Bez Stanisława Kowalskiego Polska byłaby uboższa o mnóstwo inicjatyw charytatywnych, z których założenie i wieloletnie prezesowanie Fundacji Dzieciom jest najważniejsze. Wywarło ono duży wpływ na polską społeczność i ukształtowało wzorce i standardy pomocy tym najsłabszym i najbardziej potrzebującym – dzieciom. Biuro Tłumaczeń i Konferencji Lidex Człowiek, który tak wiele uczynił dla osób potrzebujących i który z tak wielkim zapałem realizował misję podania pomocnej dłoni nie zostanie zapomniany. Cześć Jego pamięci. Fundacja Avalon Odszedł wspaniały człowiek, twórca i inicjator wielu projektów na rzecz niesienia pomocy osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym, osobom potrzebującym i najsłabszym. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Niech spoczywa w pokoju.

Fundacja Polonia Union

Prezes Stanisław Kowalski na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Będziemy ze wszystkich sił starali się rozwijać dzieło jego życia, aby zawsze móc „Zdążyć z Pomocą”.

Zarządzaj plikami cookies