Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Ciarkowska Dominika

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
9883

Województwo:
kujawsko-pomorskie

Data urodzenia:
2005-06-25

Schorzenie:
wodogłowie wewnętrzne pokrwotoczne, stan po założeniu zastawki komorowo-otrzewnowej, padaczka, opóźnienie rozwoju psychoruchowego

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” zwraca się z prośbą o pomoc dla Dominiki Ciarkowskiej.

Domonika jako sześciotygodniowe dziecko doznała wylewu śródmózgowego, w następstwie czego doszło do wielu powikłań: wodogłowia, epilepsji, lewostronnego niedowładu  i opóźnienia rozwoju psycho-ruchowego. Wiąże się to ze stałą rehabilitacją i specjalistyczną opieką lekarską, która w większości przypadków odbywa się w prywatnych gabinetach lekarskich, ze względu na odległe terminy proponowane w ramach NFZ. Od 9 miesiąca życia do chwili obecnej Dominika znajduje się pod opieką IPCZD w Warszawie, na początku z powodu torbieli dróg żółciowych i problemów z wątrobą, po operacji nadal diagnozowana i leczona z powodu problemów gastrologicznych. Ujawniła się również bardzo wysoka alergia na kurz (roztocza), w mniejszym stopniu na pleśnie, brzozę oraz wiele produktów spożywczych min. na orzechy, rośliny strączkowe, kurczaka, jaja, a także nietolerancja na mleko, mięso wieprzowe i ryby, co wymaga ścisłej diety.

W chwili obecnej Dominika ma 14 lat. Nadal wymaga stałej pomocy osoby dorosłej, w związku ze znacznie ograniczonymi możliwościami samodzielnej egzystencji. Z powodu dużej dysproporcji pomiędzy lewą a prawą stroną ciała, a także trzystopniowej skoliozy rehabilitacja stała się na chwilę obecną wyższą koniecznością, która pozwoli Dominice pozostać w swoistej sprawności fizycznej i zapobiegnie operacji kręgosłupa. Dziewczynka uczy się i rozwija podczas zajęć indywidualnych prowadzonych w domu z nauczycielami z powodu wcześniej wymienionych dolegliwości, jak również ze względu na niską odporność. Od września 2018 wspierana okularami z powodu wady wzroku  -1 i -1,5.

Dzięki Państwa pomocy leczenie, rehabilitacja, zakup niezbędnych leków i produktów spożywczych dostosowanych do diety Dominiki będzie znacznie łatwiejsza.

Dziękujemy


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
9883 Ciarkowska Dominika

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
9883 Ciarkowska Dominika darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Fundacja Bankowa im. dr. Mariana Kantona, Warszawa
Bowim S.A. – Tarnowskie Góry
ITC – Investment Trading Consulting sp. z o.o.
Hellenic – Passion for Excellence
ICN Polfa Rzeszów S.A., Rzeszów