Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Bartosz Kuba

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
9855

Województwo:
lubelskie

Data urodzenia:
2006-05-18

Schorzenie:
zespół Downa, wrodzona niedoczynność tarczycy, wada serca, niedosłuch, wiotkość mięśni

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Nadzieja dla Kuby

W imieniu rodziców Kubusia bardzo  prosimy Państwa o pomoc dla Kuby. Trudna sytuacja materialna  nie pozwala Rodzicom  Kubusia dalej kompleksowo go leczyć. Koszty usprawniania, które potrwa jeszcze kilka lat, wynoszą przeciętnie 2500 zł/miesiąc.
Kuba choruje
Chłopiec  cierpi na tzw. Zespół Downa, który objawia się opóźnieniem rozwoju psychoruchowego i szeregiem nieprawidłowości w funkcjonowaniu układu nerwowego, pokarmowego, hormonalnego i innych. Kuba ma trudności w zakresie mowy i wymaga nauczania specjalnego. Dodatkowo, stwierdzono wadę serca, niedoczynność tarczycy, niedosłuch, wiotkość mięśni i obniżoną odporność (bardzo częste infekcje) oraz zaburzone  poczucie równowagi.

Leczenie
Kuba jest pod stałą opieką lekarzy: kardiologa (Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie), genetyka, endokrynologa, okulisty, neurologa, otolaryngologa (Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu w Warszawie).
Jego dolegliwości wymagają też intensywnej współpracy z terapeutami: psychologiem, pedagogiem specjalnym, rehabilitantem, logopedą.  Ponadto  dziecko potrzebuje wielu różnorodnych, specjalistycznych zajęć, takich jak: dogoterapia, hipoterapia, integracja zmysłów, terapia słuchowa, na które -bez wsparcia finansowego innych osób- rodzice nie mogą  sobie pozwolić. Szczególnie ważne są jak najczęstsze wyjazdy na turnusy wspomagające rozwój psychoruchowy Kuby, odbywające się w Pomorskim Centrum Terapii Pedagogicznej w Koszalinie. W zakresie edukacji Kubuś  ma wspomaganie rozwoju w Szkole Specjalnej, oddalonej 26 km od naszego domu (mieszkają  na wsi).

Nadzieja na przyszłość

Kubuś od szóstego miesiąca życia jest systematycznie rehabilitowany i usprawniany, robi postępy. Chodzi do pierwszej klasy szkoły integracyjnej razem z dziećmi pełnosprawnymi. Rodzice dążą do tego, by Kuba stał się samodzielny w dorosłym życiu. Osiągnięcie tego celu wymaga dalszych, konsekwentnych działań. Warunkiem dalszego rozwoju Kubusia jest kontynuacja dotychczasowej z nim pracy- niestety ze względu na niewystarczające dochody, jego rodzice nie są w stanie sfinansować dalszego kosztownego i długotrwałego leczenia. Na wydatki związane z leczeniem i rehabilitacją Kubusia składają się m.in.: zakupy leków i suplementów, płatne badania diagnostyczne, koszty wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne, na konsultacje lekarskie oraz na płatne terapię.

 

 


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
9855 Bartosz Kuba

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
9855 Bartosz Kuba darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Bodycote
Fundacja Oriflame Dzieciom
Biprocemwap S.A.
Fundacja Zakłady Kórnickie
Kler Spółka Akcyjna – Dobrodzień