Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Grabowska Agata

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
9850

Województwo:
lubuskie

Data urodzenia:
2009-04-15

Schorzenie:
neurogenny pęcherz moczowy, rozszczep kręgosłupa, przepuklina oponowo- rdzeniowa, wodogłowie, epilepsja

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc dla Agaty Grabowskiej.

Agatka urodziła się 15.04.2009 roku z przepukliną oponowo-rdzeniową (rozszczep kręgosłupa) i wodogłowiem. Dziewczynka ma niedowład wiotki kończyn dolnych, nie rusza nóżkami i nie ma w nich czucia, ma też liczne problemy ortopedyczne takie jak kifoza, zwichnięte bioderka, wada kolan i stóp, deformacja klatki piersiowej. Agatka ma też neurogenny pęcherz moczowy, musi być systematycznie cewnikowana, aby uniknąć infekcji i zakażeń układu moczowego. Niedawno pojawiła się też epilepsja.

O chorobach Agatki mama dowiedziała się w dniu jej narodzin. To był ogromny szok, gdy lekarze powiedzieli o chorobach dziecka. Mama przytuliła ją wtedy mocno do siebie, cierpiała i płakała, gdyż wiedziała, że za chwilę ją zabiorą, aby ratować jej życie. Agatka przeszła bardzo poważne operacje. Stan dziecka był bardzo ciężki, lekarze nie dawali jej zbyt dużych szans na przeżycie. Mama Agatki modliła się z całego serca o życie córeczki. Mimo ciężkiego stanu Agatka nie poddała się, cały czas walczyła by żyć, jej stan stopniowo się polepszał, aż w końcu po dwóch miesiącach pobytu w szpitalu wróciła do domu. Na początku Agatka była dzieckiem leżącym, nie umiała się przesunąć nawet o milimetr. Jej kontakt z otoczeniem był słaby. Na szczęście rehabilitacja czyni cuda. Teraz, pomimo, że nie ma czucia w nóżkach potrafi samodzielnie siedzieć, przemieszcza się pełzając, coraz więcej rozumie i nawiązuje lepszy kontakt z otoczeniem. Agatka jest bardzo radosną i zawsze uśmiechniętą dziewczynką. Rodzina pragnie, aby stanęła kiedyś na własnych nóżkach, to ich marzenie, aby zobaczyć jak dziecko stoi i robi swoje pierwsze w życiu kroki. Można osiągnąć ten cel dzięki rehabilitacji.

Agatka wymaga minimum 3 godzin rehabilitacji w tygodniu, koszt jednej godziny to 60 złotych. Bardzo ważne są też wyjazdy na dwutygodniowe turnusy rehabilitacyjne, na których jest dużo różnych terapii i bardzo intensywna rehabilitacja. Agatka powinna uczestniczyć chociaż w 4 turnusach w roku. Koszt turnusu to 5.000 zł. Rodzice dokładają wszelkich starań, aby Agatka miała szanse na dalszy rozwój. Niestety koszty leczenia i rehabilitacji są bardzo wysokie i nie są w stanie samodzielnie podołać wszystkim wydatkom związanym z usprawnieniem Agatki.

Bardzo Państwa prosimy o wsparcie finansowe dalszej terapii Agatki. Będziemy wdzięczni za każdą, nawet najmniejszą wpłatę.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
9850 Grabowska Agata

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
9850 Grabowska Agata darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

DOMBUD
Pater Firma A.E. Daniluk, Siemiatycze
Nadleśnictwo Kaliska
Naftoport sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Przeładunku Paliw Płynnych
Info-Ekspert Sp. z o.o., Warszawa