Ciesielski Dionizy Antoni

Przekaż darowiznę online

Przekaż na podopiecznego Ciesielski Dionizy Antoni darowiznę online, poprzez płatności w Systemie Przelewy24

Podstawowe dane

Nr subkonta
9764

Województwo
śląskie

Data urodzenia
2009/06/19

Opis schorzenia

Wrodzona wada kończyn górnych, skrócone kości ramienne, brak kości przedramion, nieprawidłowe dłonie w ujęciu zgięciowym, wrodzona niedokrwistość

Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:

Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
9764 Ciesielski Dionizy Antoni darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
9764 Ciesielski Dionizy Antoni

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.

Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.

Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2023, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Ciesielski Dionizy Antoni.

Przekaż 1,5% podatku

Poznaj moją historię

Antoni cierpi na zespół TAR. Ten dzielny chłopczyk ma wrodzoną wadę rąk, charakteryzującą się małopłytkowością, zdeformowanymi dłońmi, brakiem kości ramiennych, promieniowych, łokci, posiada jedynie  skrócone kości łokciowe. Antoś właśnie zakończył pierwszy etap leczenia w Paley Advanced Limb Lengthening Institute w West Palm Beach w   Stanach Zjednoczonych. Rekonstrukcje przeprowadzał wybitny specjalista z  dziedziny ortopedii – dr Dror Paley. W Polsce i Europie przypadek Antosia został uznany za skrajnie trudny i niemożliwe było trwałe usprawnienie. Dlatego z serca dziękujemy tym wszystkim cudownym ludziom, którzy do tej pory tak bardzo nam pomogli!

Zadowalające efekty przeprowadzonych operacji są widoczne. Różnica pomiędzy tym, co było, a co jest – w kształcie i długości rąk Antosia jest znacząca. Także sprawność dłoni Antoniego bardzo się poprawiła.  Dłonie Antosia były wykrzywione pod kątem ostrym, odwrócone, nie mógł używać kciuków, właściwie tylko posługiwał się częścią grzbietową dłoni wykorzystując głównie czwarte i piąte palce. Teraz dłonie są w linii prostej w stosunku do ramion, kciuki ustawione we właściwej pozycji stały się użyteczne. Antoś poszedł do szkoły i ładnie pisze, przewraca karteczki, wycina, pięknie ćwiczy na lekcjach wf, je i wykonuje wiele czynności, które wcześniej sprawiały mu ogromną trudność lub były niemożliwe do dokonania.

Procesowi usprawniania towarzyszy jednak kosztowna rehabilitacja. To jeszcze nie koniec naszego wieloetapowego leczenia Antosia. Przed nami także skomplikowana procedura nietypowego wydłużania istniejącej skróconej kości połączona z fizjoterapią. Wciąż potrzebujemy Państwa wsparcia i prosimy o dalszą pomoc! Nasz dotychczasowy, długotrwały pobyt w Stanach Zjednoczonych wiązał się z ogromnymi wydatkami i wieloma wyrzeczeniami. Zgromadzone środki zostały wykorzystane na pobyt, leczenie i rehabilitację za oceanem. Znowu bardzo mocno na Państwa liczymy. Każdy odruch dobrego serca to krok do sprawności Antosia, o której tak bardzo jako rodzice marzymy.

SERDECZNIE  DZIĘKUJEMY! Antek, Jowita, Michał Ciesielscy wraz z siostrą Jagienką

Adres strony internetowej Antosia: http://jedenprocent.net.pl/

Przekaż darowiznę online

Przekaż na podopiecznego Ciesielski Dionizy Antoni darowiznę online, poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Poprzedni Podopieczny Podopieczni Indeks Alfabetyczny Następny Podopieczny
Zarządzaj plikami cookies