Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Szyguła Anna Maria

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
9188

Województwo:
opolskie

Data urodzenia:
1988-07-25

Schorzenie:
wczesnodziecięca kifoskolioza idiopatyczna, przewlekła niewydolność oddechowa

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą ” zwraca się z uprzejmą prośbą o wsparcie fiansowe na dalsze leczenie i rehabilitację Anny Marii Szyguły.

Ania ma 25 lat Od 4 lat podłączona jest 24 godziny na dobę pod aparaturę tlenową. Na początku leczenia „wystarczało” 17 godzin, obecnie bez tlenu udusiłaby się. Ania choruje od małego na wczesnodziecięcą kifoskolioza idiopatyczną, całe dzieciństwo (od 4 do 17 roku życia) leczyła się  w sanatorium oddalonym o 400 km od domu. Była tam sama, ponieważ jej mama musiała zajmować się sześciorgiem rodzeństwa.

Niestety, mimo leczenia, wielu bolesnych zabiegów i operacji jej kręgosłup został doprowadzony do katastrofy. Ania ma kifoskoliozę znacznego stopnia (bardzo duży garb na plecach, a lewa strona jest wklęsła). Bardzo rozległą deformację klatki piersiowej (kurza klatka), stałe bóle kolan z powodu obciążenia pleców garbem, przewlekłą niewydolność oddechową całkowitą, serce płucne, przewlekłą niewydolność krążeniową, anemię, z powodu skrzywienia organów wewnętrznych, które są ściśnięte i źle pracują. Ania waży 30 kg ma 138 cm wzrostu, patrząc na jej zdjęcia ciężko uwierzyć, że ma 25 lata.

To właśnie kręgosłup i klatka piersiowa uciskają płuca i serce dlatego ciągle jej  duszno. Stale przyjmuje leki. Jest uwięziona w 4 ścianach, nie może wyjść do lekarza, odwiedzić koleżanki, nie może marzyć nawet o spacerze. Stale grozi jej śmierć, do tego stopnia spadła jej wydolność oddechowa.

Ania utrzymuje się z renty socjalnej 597 zł i zasiłku pielęgnacyjnego, co przy kosztach leków zupełnie nie starcza na życie.

Podłączona jest do stacjonarnego koncentratora tlenu, który działa na prąd i waży ponad 15 kg. Wypożyczył jej go, pulmonolog u którego się leczy.  Stacjonarny koncentrator sprawił, że Ania nie mogła się ruszyć z pokoju, a bardzo krótki wężyk spowodował, że czuła się – jak sama o sobie napisała – „jak pies przy budzie”. Przerwa w dostawie prądu, która wyłączyłaby koncentrator, groziła jej śmiercią przez uduszenie.

Rodzina Dawida Zapiska, naszego podopiecznego, który zmarł we wrześniu 2012 roku z powodu rdzeniowego zanikowi mięśni przekazała Ani przenośny koncentrator  tlenu. 6 października pracownicy Fundacji odebrali go i  dostarczyli do domu do Ani. Ania dziękuje bardzo pani Sylwii Zapisek i jej zmarłemu synowi Dawidowi za przekazanie jej przenośnego koncentratora tlenu. Nareszcie po czterech latach będzie mogła wyjść z domu. Bardzo się cieszy z tego powodu. Dziękuje też paniom z Fundacji.

 

Ania szuka lekarzy ortopedów, którzy zoperują jej kręgosłup i klatkę piersiową. Jej e-mail to: depria@o2.pl


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
9188 Szyguła Anna Maria

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
9188 Szyguła Anna Maria darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Trade-Trans Spółka Przedsiębiorstwo Spedycyjne – Warszawa
RAWBUD
Dolnośląska Fundacja Rozwoju Ochrony Zdrowia
Hochtief Polska
Info-Ekspert Sp. z o.o., Warszawa