Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Górska Oliwia

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
9160

Województwo:
opolskie

Data urodzenia:
2008-06-04

Schorzenie:
mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja  Dzieciom “Zdązyć z Pomoca” zwraca się z prośbą do Państwa o pomoc dla naszej podopiecznej Oliwii Górskiej.

Oliwia urodziła się 04.06.2008r. jako wcześniak, gdyż był to dopiero 33 tydzień ciąży, w chwili urodzenia ważyła zaledwie 1290g. Pierwsze tygodnie życia spędziła w szpitalu na Oddziale Intensywnej Terapii Dziecięcej, gdzie stwierdzono u niej wiele schorzeń m.in. zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych,  poważny wylew krwi do mózgu, a także niewydolność oddechową. Przez pierwsze kilka dni lekarze walczyli o życie Oliwki, a w oddychaniu pomagał jej respirator. Po kilkunastu tygodniach pobytu w szpitalach, gdy stan dziewczynki się poprawił, jej rodzice mogli w końcu zabrać ją do domu. Niestety szybko okazało się, że Oliwia nie rozwija się prawidłowo. Wylew krwi do mózgu spowodował u niej poważne zmiany neurologiczne. Stwierdzono u niej mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe,  w związku z czym  rozpoczęła rehabilitację metodą Bobatha. Systematyczne ćwiczenia, na które Oliwka uczęszcza pięć razy w tygodniu, przynoszą stopniowe rezultaty, jednak aby móc choć trochę przyspieszyć jej rozwój, terapia musi być o wiele bardziej urozmaicona. Specjaliści w dziedzinie neurologii dziecięcej, pod opieką  których jest Oliwka od chwili kiedy opuściła szpital, zalecają, aby możliwie jak najczęściej brała udział w turnusach rehabilitacyjnych, gdzie specjalnie ułożony program zapewni jej stymulację, jakiej wymaga, aby mogła sama mówić, usiąść, a później stanąć na własnych nóżkach.

 Niestety, już  na samą codzienną rehabilitację, na którą Oliwka dojeżdża do prywatnego gabinetu, leki i wizyty u specjalistów, jej rodzice przeznaczają większość budżetu domowego, natomiast dwutygodniowy pobyt Oliwki na turnusie rehabilitacyjnym to koszt 4 tyś. złotych, co w znacznym stopniu przekracza ich możliwości materialne.

Istnieje również wiele terapii z wykorzystaniem zwierząt wspomagających rozwój dzieci dotkniętych mózgowym porażeniem dziecięcym, a jedną z najskuteczniejszych jest delfinoterapia. Niestety ośrodki zajmujące się taką terapią znajdują się poza granicami naszego kraju i choć udział w nich jest  bardzo zalecany przez lekarzy prowadzących Oliwię, to ze względu na dużą odległość oraz specyfikę terapii, udział Oliwii w takich turnusach jest utrudniony. Koszt jednorazowego wyjazdu na taki turnus wynosi około 20 tyś. złotych i jest to kwota znacznie przekraczająca możliowści rodziny dziewczynki.

Wraz z rodzicami naszej podopiecznej jesteśmy przekonani i głęboko w to wierzymy, że kiedyś Oliwka samodzielnie usiądzie, wypowie pierwsze słowa, a  w końcu postawi pierwsze kroki. Jednak, aby mogło się tak stać potrzebuje pomocy.Dlatego zwracamy się do wszystkich Instytucji i Ludzi czułych na cierpienie dzieci z prośba o wsparcie.

 


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
9160 Górska Oliwia

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
9160 Górska Oliwia darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

BAYER Sp. z o.o., Warszawa
Gourmet-Foods Spółka z o.o. – Warszawa
Oriflame Products Poland
Fundacja TVN Nie Jesteś Sam, Warszawa
Runotex