Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Bielawska-Chrobak Nikola

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
8051

Województwo:
małopolskie

Data urodzenia:
1967-05-18

Schorzenie:
mózgowe porażenie dziecięce, niewykształcenie biodra prawego, schorzenia kręgosłupa

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc dla naszej podopiecznej Nikoli Bielawskiej-Chrobak.

Nikola ma 43 lata, od urodzenia mieszka w swoim ukochanym Krakowie i nie wyobraża sobie życia nigdzie indziej. Niestety od urodzenia choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Odkąd pamięta zmaga się z chorobami. Urodziła się jako wcześniak z niewykształconym i zwichniętym prawym biodrem. Pierwszą operację, jaką przeprowadzono było wydłużenie ścięgien Achillesa. Zaczęła chodzić w wieku 10 lat. Wówczas wystąpiły problemy z biodrem, wykonano zabieg- osteotomię Chiariego, po ok. roku powtórzono ten zabieg. Niestety niewiele to pomogło i zaczęła się jej przygoda z kulą. W roku 1985 wykonano nieudaną Osteotomię Saletra, w trakcie tej operacji zarażono ją bakterią gronkowca złocistego. W latach 80-tych starała się o leczenie zagraniczne, niestety z powodu ograniczeń finansowych nie było ono możliwe. Polscy lekarze również odmówili leczenia i została bez leczenia.

Obecnie jej stan pogorszył się na tyle, że porusza się na wózku, a do pełnej swobody w poruszaniu niezbędne jest przeprowadzanie przeglądów platformy schodowej, bez których inspektor zabroni jej z niej korzystać i tu pojawia się problem. Niestety przekracza to jej możliwości finansowe, gdyż jej źródłem utrzymania oraz jej córki jest renta socjalna w wys. 590 zł, nie wystarcza to na pokrycie podstawowych potrzeb. Nikola jest samotną matką, córka również jest chora, cierpi na alergię astmatyczną. Mieszkają „kątem” u jej matki, z którą są skonfliktowane, ich sytuacja materialna i rodzinna jest bardzo ciężka. Najbardziej frustrujący jest brak funduszy na leczenie i rehabilitację – bez nich jej stan stale się pogarsza. Chciałaby korzystać z rehabilitacji, uczestniczyć w turnusach rehabilitacyjnych, a także mieć na tzw. poprawę bytu. Obecnie po opłaceniu mediów prawie nic im nie zostaje na życie.

Zwracamy się do PAŃSTWA z gorącą prośbą o wsparcie finansowe na godne życie.

 


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
8051 Bielawska-Chrobak Nikola

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
8051 Bielawska-Chrobak Nikola darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

ASTER
Arcybractwo Miłosierdzia – Kraków
PBM Południe S.A.
Metalkas sp. z o.o., Bydgoszcz
Hellenic – Passion for Excellence