Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Chwastyk Maciej

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
7226

Województwo:
opolskie

Data urodzenia:
2005-03-26

Schorzenie:
rozszczep wargi i podniebienia, obustronny niedosłuch, zespół Bindera, zespół Kabuki, zaburzony rozwój mowy, choroba Springela, niesymetryczne ustawienie lewej łopatki z przykurcze

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc dla Macieja Chwastyka.

Maciuś urodził się z rozszczepem wargi, podniebienia i wyrostka zębodołowego, zespołem Bindera, hypertyloryzmem. W wyniku wady ma obustronny niedosłuch o charakterze przewodzeniowym w granicach 60 dB , a także Zespół Kabuki-wadę zgryzu, zaburzony rozwój mowy oraz problemy z artykulacja. Ma też zaburzenia centralnej koordynacji nerwowej, skoliozę, zniekształcenie klatki piersiowej, Chorobę Springela- niesymetryczne ustawienie lewej  łopatki z przykurczem mięśniowym,  zaniki mięśni. Od urodzenia objęty jest wielospecjalistyczną, stałą  opieką: ortodontyczną, logopedyczną, audiologiczną, foniatryczną, neurologiczną, chirurgiczną, pediatryczną, a także specjalistyczną rehabilitacją ruchowo-korekcyjną. Obecnie pięcioletni chłopiec jest po dwóch operacjach zszycia wargi i podniebienia. Gdy będzie starszy czekają go rekonstrukcje wyrostka zębodołowego i nosa. Dzięki pracy z logopedą Maciuś, poczynił znaczne postępy w mówieniu, nie tylko powtarza słowa, ale także buduje proste zdania. Jego obecność w grupie przedszkolnej ma korzystny wpływ na jego mowę i rozwój emocjonalno-społeczny. Maciuś nosi aparaty korygujące wadę zgryzu, a w rehabilitacji przeszkadzają  mu ciągłe infekcje górnych dróg oddechowych spowodowanych osłabioną odpornością organizmu. Potrzebuje dużej ilości lekarstw i dlatego większość zajęć odbywa się w domu. Z powodu braku poprawy i utrzymującym się niedosłuchem, Maciuś w marcu 2010 roku będzie miał operację uszu, a następnie operacje: klatki piersiowej, kręgosłupa i łopatki.

Maciuś wymaga nadal systematycznych i częstych rehabilitacji : ortodontycznej (nawet 3 razy w miesiącu ) związanej z kontrolą , regulacją i dopasowywaniem aparatów , logopedycznej wspomaganej programami logopedycznymi oraz wszelkimi niezbędnymi pomocami wspomagającymi proces leczenia . Niezbędna jest też rehabilitacja psychologiczna poprawiająca brak koncentracji Wskazana jest też rehabilitacja korekcyjno-ruchowa , szczególnie po kompleksowej operacji , jak również stałe konsultacje medyczne  w Zabrzu, Opolu, Polanicy Zdroju, Tarnowskich Górach.

Postępy Maciusia są zadowalające , lecz poważną barierą jest brak środków na lekarstwa, wyjazdy na badania i konsultacje lekarskie, turnusy rehabilitacyjne oraz zajęcia specjalistyczne, jak też pomocy wspomagających proces rehabilitacji z wykorzystaniem komputerowych programów logopedycznych. Dlatego wraz z Rodzicami Maćka prosimy o  pomoc finansową. Liczymy na waszą pomoc.

 


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
7226 Chwastyk Maciej

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
7226 Chwastyk Maciej darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Stowarzyszenie Na Rzecz Bliźniąt Podwójny Uśmiech
Fundacja Bre Banku, Warszawa
JBG-2 Sp. z o.o., Warszowice
Werner Kenkel Spółka z o.o. – Krzycko Małe
PBM Południe S.A.