Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Wypchło Weronika

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
7159

Województwo:
świętokrzyskie

Data urodzenia:
2005-04-15

Schorzenie:
stwardnienie guzowate, padaczka lekooporna, angiomyolipoma nerek

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą’ zwraca się z uprzejma prośba o pomoc dla Weroniki Wypchło.

Weronika urodziła się 15.04.2005 roku i jest dzieckiem specjalnej troski. Po licznych badaniach przeprowadzonych w CZD w Warszawie stwierdzono u Weroniki stwardnienie guzowate. Chorobę nazywa się stwardnieniem guzowatym od guzkowatych narośli na mózgu, które z wiekiem wapnieją i twardnieją. Guzki SG mogą atakować niemal każdy organ, w tym skórę, oczy, serce, nerki i płuca. Choroba może mieć różny przebieg. Niekiedy nie daje żadnych objawów i nie wpływa na rozwój psychoruchowy. Problemem jest padaczka. Niestety Weronika zmaga się z padaczką od chwili narodzin. Mimo wielokrotnej modyfikacji leczenia farmakologicznego (podawania dużych dawek leków), politerapii, operacji (kraniotomii czołowo- ciemieniowej lewej półkuli mózgu) nie udało się całkowicie wyciszyć napadów.

W lutym 2011 roku Weronika przeszła operację usunięcia guza mózgu (typu- SEGA). Obecnie, od marca 2013r. jest objęta specjalnym programem leczenia. Otrzymuje Votubię- nowoczesny lek, który, ma uchronić Weronikę przed koniecznością kolejnej operacji. Lek ten jest podawany codziennie i wpływa na zmniejszanie guzów rozsianych w różnych narządach. Są już pierwsze zadowalające efekty, pomniejszyły się guzy w mózgu i w nerkach!!

Pomimo uciążliwej choroby Weroniczka robi znaczne postępy w rozwoju psychoruchowym. Od 2010 roku, dzięki systematycznej rehabilitacji, chodzi samodzielnie (najpierw przemieszczała się na pupie podpierając rączką lewą, następnie zaczęła chodzić trzymana za rączkę).

Weroniczka jest dzieckiem pogodnym, kontaktowym, chętnym do zabawy w grupie rówieśników, często się uśmiecha. Ma starszego brata, z którym chętnie układa klocki, puzzle, buduje wieże, gra w proste gry. Lubi zabawę w piaskownicy. Uwielbia słuchać wierszyków i bajek, oglądać obrazki w książkach. (Książki są wielkim przyjacielem Weroniki).

Weronika rozumie i wykonuje polecenia. Jednak mówi tylko pojedyncze słowa: „MAMA”, „TATA”, „BABA”, „DZIADZIA” „TO”, „TU”” „BU”(bułka, buty- w zależności od sytuacji), „BA”(banan). Naśladuje głosy zwierząt. Każda nowa umiejętność Weroniki wzbudza u Rodziców wiele Radości. Mają nadzieję, że dzięki dalszej terapii poszerzy się słownik Weroniki.

Od września 2008r.córka uczęszcza do Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Kielcach – w roku szkolnym2013/2014 rozpoczęła naukę w pierwszej klasie. Chętnie uczestniczy w zajęciach.

Pragnieniem rodziców jest zapewnić Weroniczce jak najlepsze warunki do rozwoju, aby w przyszłości mogła funkcjonować samodzielnie w społeczeństwie. Niestety specjalistyczne terapie, rehabilitacja, częste wizyty w placówkach medycznych (m.in. Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, Uniwersytecki Szpital Kliniczny nr 4 w Łodzi), zakup leków oraz pomocy dydaktycznych, wymagają dużych nakładów finansowych, którym rodzice nie są w stanie sprostać.

Gorąco prosimy o wsparcie dalszego leczenia i rehabilitacji Weroniki.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
7159 Wypchło Weronika

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
7159 Wypchło Weronika darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

LIVER Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Chorym na Schorzenia Dróg Żółciowych i Wątroby
Stroer Media Sp. z o.o. Sp.k., Warszawa
Trade-Trans Spółka Przedsiębiorstwo Spedycyjne – Warszawa
home.pl
Jastrzębskie Zakłady Remontowe sp. z o.o.