Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Kuźniak Piotr

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
6843

Województwo:
śląskie

Data urodzenia:
2007-02-10

Schorzenie:
zespół Downa, opóźnienie psychoruchowe, niedoczynność tarczycy, astygmatyzm, głęboki niedosłuch

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o wsparcie finansowe na dalsze leczenie i rehabilitację dla Piotra Kuźniaka.

Piotruś urodził się przez cesarskie cięcie, w 36 tygodniu ciąży, 10 lutego 2007r., w zamartwicy wewnątrzmacicznej i z niedotlenieniem okołoporodowym (w 1 minucie otrzymał tylko 1 punkt w skali Apgar). Niedrożność dwunastnicy wymagała natychmiastowej operacji. Przez 12 dni przebywał na intensywnej terapii, z czego 4 dni pod respiratorem w stanie farmakologicznej śpiączki. Początkowo karmiony był przez sondę. Niestety operacja nie była końcem zmartwień rodziców naszego podopiecznego. Po  6 tygodniach oczekiwań na wyniki badań cytogenetycznych okazało się, że Piotruś urodził się z dodatkowym chromosomem, co oznaczało zespół Downa. W międzyczasie przeszedł zapalenie płuc, sepsę gronkowcową, ropne zapalenie spojówek. Z powodu znacznego obniżenia centralnego napięcia mięśniowego, chłopiec od pierwszego miesiąca życia jest rehabilitowany. Wymaga ciągłej rehabilitacji psychoruchowej. Piotruś poczynił ogromne postępy od czasu narodzin, zaczął siadać w wieku 13 miesięcy, raczkować 20 miesięcy, a samodzielnie chodzić, gdy miał 34 miesiące co jest dla rodziców ogromną radością. Te wspaniałe postępy nasz podopieczny poczynił między innymi dzięki Państwa wsparciu.

Piotr znajduje się pod opieką wielu specjalistów Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Katowicach : kardiologa, gastrologa, endokrynologa (niedoczynność tarczycy), okulisty (wada wzroku: oko lewe -11, a oko prawe -12, astygmatyzm), audiologa (obustronny niedosłuch, synek nosi aparaty), neurologa, chirurga, nefrologa, prywatnej poradni rehabilitacyjnej w Sosnowcu (ćwiczenia w kombinezonie), poradni ortodontycznej w Krakowie oraz alergologa (alergia na roztocza i mąkę pszenną). Największym problemem Piotrusia w tej chwili jest brak mowy, dlatego korzysta z pomocy poradni psychologiczno-logopedycznej, prywatnego logopedy i zajęć z integracji sensorycznej. Marzeniem naszego podopiecznego i jego rodziców jest wyjazd na turnus z delfinami. Wiele osób potwierdza, że daje on wspaniałe rezultaty u dzieci, które nie mówią. Niestety taki turnus to koszt ok.15.000 zł. Rodzice Piotrusia bardzo go kochają i pragną zrobić wszystko, by rozwijał się jak najlepiej. Niestety, mimo wsparcia najbliższych często koszty rehabilitacji, turnusów oraz pomocy edukacyjnych przekraczają ich możliwości finansowe, gdyż pracuje tylko tata chłopca.

Piotruś powinien skorzystać co najmniej z 2 turnusów rocznie (jeden turnus to koszt od 9000 -15.000 tysięcy zł). Poza tym terapia psychologiczna i logopedyczna wymagają wielu pomocy edukacyjnych, tj. zabawek, programów itp., które dają wspaniałe rezultaty, ale są bardzo drogie. Piotruś jest cudownym, wesołym, i ciekawym życia chłopcem. Wraz z jego rodzicami prosimy wszystkich o wsparcie rozwoju naszego podopiecznego i przekazanie tego apelu znajomym, rodzinie, by i oni mogli się przyłączyć do tej pomocy i przekazać swój 1% dla Piotrusia.                           


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
6843 Kuźniak Piotr

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
6843 Kuźniak Piotr darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Metalkas sp. z o.o., Bydgoszcz
Werner Kenkel Spółka z o.o. – Krzycko Małe
Biprocemwap S.A.
Prochem S.A. – Warszawa
Semeko Grupa Inwestycyjna Sp. z o.o., Gdynia