Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Brynczka Michał

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
6775

Województwo:
małopolskie

Data urodzenia:
2000-10-03

Schorzenie:
uraz czaszkowo-mózgowy, niedowład czterokończynowy spastyczny, uraz wielonarządowy, stłuczenie mózgu, stan minimalnej świadomości

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Trudno uwierzyć, że Michałek, który był wesołym  i energicznym dzieckiem teraz jest w śpiączce…

Michałek ma 13 lat. W sierpniu 2008r. życie rodziny zmieniło się w koszmar. Wystarczyła chwila nieuwagi i świat wywrócił się do góry nogami. Michasia potrącił samochód, kiedy jechał na rowerze. W wyniku tego wypadku  jest teraz w śpiączce (bez kontaktu).

Od tego momentu zaczęła się walka o życie Michałka.

 Diagnoza, która została postawiona przez lekarzy była szokująca, ponieważ stwierdzono stłuczenie mózgu z licznymi ogniskami krwotocznymi. A co za tym idzie, Michaś jest porażony czterokończynowo, spastycznie (ma sztywne nóżki i rączki), jak wcześniej wspominaliśmy – bez kontaktu zewnętrznego.  Przez cały czas karmiony jest przez sondę, co jest niezmiernie uciążliwe, dlatego, że wymaga odpowiedniej odżywki.

Pierwsze trzy miesiące po wypadku Michałek spędził w Szpitalu Pediatrycznym w Krakowie, gdzie przechodził badania i rehabilitację. Obecnie Michaś przebywa w domu, gdzie potrzebna jest intensywna rehabilitacja i opieka medyczna. Mieszka na wsi, gdzie kontakt z rehabilitacją jest mały, a dojazd na zabiegi bardzo ciężki, wręcz niemożliwy w stanie w jakim obecnie jest Michałek. Dlatego też zwracamy się z ogromną prośbą o pomoc.

Rodzice Michałka robią wszystko by zapewnić dziecku opiekę i fachową rehabilitację. Jednak koszty, jakie są z tym związane, przekraczają ich możliwości. W sprzęt do rehabilitacji muszą zaopatrywać się sami, jest on niezmiernie kosztowny, a rodzina utrzymuje się z niewielkiego gospodarstwa rolnego. Mają na utrzymaniu jeszcze trójkę dzieci w wieku szkolnym, gdzie nakłady na wykształcenie są ogromne. Pomimo iż całe ich życie po wypadku Michałka kręci się wokół dziecka, rodzice nie mogą zaniedbywać pozostałych dzieci. Czekamy na chwilę, kiedy chłopiec obudzi się ze śpiączki i przemówi. Dlatego starania nad opieką i rehabilitacja Michasia pochłaniają prawie wszystkie oszczędności jego rodziców. Przed wypadkiem nasz podopieczny był niezmiernie wesołym i ruchliwym dzieckiem.  Teraz niestety musi leżeć w łóżku nie mogąc poruszyć ani rączkami, ani nóżkami, a tym bardziej porozmawiać. Michaś ma zaledwie 8 lat i mamy wielką nadzieję, że jego organizm będzie walczył z chorobą, a u takiego dziecka możliwości są ogromne.

Jeszcze raz zwracamy się do Państwa o pomoc dla naszego podopiecznego. Pokażcie, że dzielny Michaś może na Was liczyć. Pomóżcie mu i otwórzcie serca. Dla niego liczy się każda nawet najmniejsza pomoc płynąca  z głębi serca.

 

 


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
6775 Brynczka Michał

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
6775 Brynczka Michał darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Ekopoldex FPH Tomasz Podlodowski, Myślenice
SPEC S.A., Warszawa
BAYER Sp. z o.o., Warszawa
EADS
Clematis – Szkółka Pojemnikowa