Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Adamczyk Karol Paweł

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
6478

Województwo:
mazowieckie

Data urodzenia:
2008-08-15

Schorzenie:
zespół wad rozwojowych określonych jako sekwencja Vacterl

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” wraz z rodzicami Karolka zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc finansową na dalsze leczenie i rehabilitację Karola Pawła Adamczyka.

Karol urodził się z wadami wrodzonymi określonymi jako sekwencja VACTERL: agenezja kości promieniowej lewej (brak kciuka), atrezja odbytu, spodziectwo, wnętrostwo, wady rozwojowe kręgów Th9-10, wada położenia nerki. Od pierwszych chwil bardzo dzielnie walczył o swoje życie. Pierwszą operację przeprowadzoną w Centrum Zdrowia Dziecka miał już w pierwszej dobie życia. Następny zabieg operacyjny polegający na rekonstrukcji odbytu, odbył się w czerwcu 2009 roku. Niestety okazało się, iż dotychczas wykonane operacje nie udały się i odbyt ponownie zarósł.

Rodzice rozpoczęli poszukiwania innych rozwiązań, w tym leczenia zagranicznego. Korekcji wad Karola podjęli się specjaliści z kliniki „Ludwig-Maximilianus-Universitt München” w Monachium, gdzie operowany był już pięciokrotnie. Wadę rączki rodzice zdecydowali leczyć w specjalistycznej klinice w Hamburgu (Kath. Kinderkrankenhaus Wilhelmstift), w której dokonuje się jej korekty poprzez wieloetapową operacje – cztery z nich zostały wykonane w latach 2010 – 2011. Następne zabiegi mogą być wykonane po zakończeniu procesu rośnięcia kości.

Na dzień dzisiejszy Karol był już operowany trzynaście razy, a musi przejść jeszcze kilka operacji oraz długotrwałą i kosztowną rehabilitację. Ze względu na bardzo ciężką postać wad występujących u Karola, rodzice zdecydowali o kontynuacji leczenia za granicą, która wiąże się z znacznymi wydatkami związanymi z kosztami przeprowadzenia operacji, przejazdów, zakwaterowania, czy też samego pobytu za granicą. Jednak rodzice Karola mimo tak wysokich kosztów ze wszystkich sił będą dążyć do wykonania tych operacji, bo tylko dzięki tym zabiegom Karol może otrzymać szansę, aby w przyszłości funkcjonować „prawie” jak normalny człowiek.

Skuteczne leczenie pooperacyjne Karolka wymaga specjalistycznej opieki pielęgniarskiej oraz setek godzin rehabilitacji. Nakłady finansowe na leczenie są bardzo wysokie, dlatego każda – nawet najmniejsza pomoc finansowa jest dla niego bezcenna. Wszystkim dziękujemy z całego serca w imieniu Karolka i jego rodziców.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
6478 Adamczyk Karol Paweł

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
6478 Adamczyk Karol Paweł darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Altus Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA
KGHM Polska Miedź S.A. w Lubinie
Fundacja Zakłady Kórnickie
Fundacja Signum
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński