Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Suski Oskar

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
6244

Województwo:
mazowieckie

Data urodzenia:
2008-03-17

Schorzenie:
zaburzenia ruchu i postawy u dziecka ze złożoną wadą mózgu, padaczka objawowa

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” w imieniu rodziców Oskarka zwraca się do Państwa z prośbą o wsparcie i pomoc w leczeniu i rehabilitacji

Chłopiec urodził się 17 marca 2008 roku. Ma złożoną wadę mózgu, niedowład spastyczny czterokończynowy, zaburzenia ruchu i postawy, znaczne opóźnienie psychoruchowe oraz padaczkę lekooporną. Jest także prawdopodobnie niewidomy. Od drugiego miesiąca życia jest rehabilitowany przez specjalistę metodą  NDT Bobath, przez kilka miesięcy był również rehabilitowany metodą Vojty. Usprawnianie odbywa się nie tak często, jak powinno, gdyż koszty przekraczają możliwości finansowe rodziców. Oskarek jest objęty opieką poradni neurologicznej, endokrynologicznej, logopedycznej, gastrologicznej, uczęszcza na terapię psychologiczną, widzenia i integrację sensoryczną. W większości są to zajęcia prowadzone w prywatnych ośrodkach. Jedna rehabilitacja to koszt 110 zł, natomiast wizyta u logopedy to koszt 150 zł + dojazdy.

Poprawa zdrowia następuje bardzo małymi krokami, ale mimo to, cieszymy się bo są widoczne efekty tej pracy. Dziecko jeszcze rok temu nie potrafiło samodzielnie zmienić położenia, natomiast aktualnie potrafi unosić głowę, wykonywać obroty na boki. Zdajemy sobie sprawę, że dziecko wymaga długoletniej, uporczywej rehabilitacji i leczenia. Tylko wczesna i kompleksowa rehabilitacja rokuje na lepszy rozwój. Chcemy zrobić wszystko by pomóc w jego rozwoju, aby mógł w przyszłości samodzielnie funkcjonować w środowisku swoich zdrowych rówieśników.

Proces usprawniania jest możliwy dzięki ofiarności ludzi dobrego serca. Z góry dziękujemy. To między innymi dzięki Państwa ofiarności był możliwy zakup wózka rehabilitacyjnego, który pozwala dziecku samodzielne siedzenie oraz koryguje wady postawy dzięki zastosowanym w nim: specjalnego profilowanego oparcia, zagłówka, podpór bocznych, klina oraz stabilizacji stóp. Koszt wózka rehabilitacyjnego wyniósł: 7 966 złotych ( siedem tysięcy dziewięćset sześćdziesiąt sześć złotych). Sami Państwo rozumiecie, że budżet rodziny ( w której ze względu na stan zdrowia Oskarka jedynym żywicielem jest tata chłopca) został poważnie nadszarpnięty. Dziecko miało również problemy z przyjmowaniem pokarmów, od października 2010 roku lekarze podjeli decyzję o założeniu gastrostomii  (PEG) – polegającej na wprowadzeniu do żołądka, przez skórę – zgłębnika przez który specjalną strzykawką podaje się pokarm. Po tym zabiegu niezbędna jest specjalna pielęgnacja otworu w brzuszku: stosowanie płynów dezynfekujących, codzienna zmiana jałowych opatrunków. Niestety zarówno płyny dezynfekujące, opatrunki jałowe, odżywki specjalnego przeznaczenia medycznego nie są refundowane ani dofinansowane. Dziecko wymaga intensywnej rehabilitacji, specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego, przedmiotów edukacyjnych, symulujących rozwój oraz środków higienicznych ( pampersy, chusteczki, jałowe opatrunki). Chętnie przyjmiemy wszelką pomoc rzeczową dla Oskarka, jak ubranka oraz zabawki edukacyjne, interaktywne itp. 

W związku z tym zwracamy się do wszystkich instytucji i ludzi o dobrym sercu o wsparcie i pomoc, bez niej nie ma szans na usprawnienie dziecka. Każda wpłacona przez Państwa złotówka jest szansą na zdrowie dla Oskarka, dzięki której rodzicom udaje się żyć i walczyć z chorobą.


 


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
6244 Suski Oskar

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
6244 Suski Oskar darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

MuszyniankaSpółdzielnia Pracy
Spółdzielnia Mleczarska Ryki
Adamed sp. z o.o. – Czosnów
PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., Warszawa
LIVER Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Chorym na Schorzenia Dróg Żółciowych i Wątroby