Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Domańska Wiktoria

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
5943

Województwo:
mazowieckie

Data urodzenia:
2007-02-12

Schorzenie:
artrogrypoza

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc dla Wiktorii Domańskiej.

Wiktoria jest chora na artrogrypozę, bardzo rzadkie schorzenie, które powoduje wrodzone, wielostawowe przykurcze występujące w wyniku uszkodzenia różnych struktur (tzw. wrodzona sztywność stawów). Wiktoria urodziła się z artrogrypozą kończyn dolnych, jak i górnych, przez co nie może poruszać rączkami w naturalny sposób. Rehabilitacja i operacje dały rezultaty – Wiktoria zaczęła chodzić. Rodzice jeżdżą z Wiktorią na prywatne wizyty do prof. Jarosława Czubaka w Warszawie.Wiktoria przechodzi rehabilitację, która jest finansowana z NFZ i odbywa się nieregularnie, jeżdżą też prywatnie do prof. Romanowskiego do Poznania. Pojedyncza wizyta kosztuje 200 zł i oczywiście dojazd – są to bardzo duże wydatki. Wiktoria przeszła już 2 zabiegi i 5 operacji, czeka ją dalsze leczenie i operacja.

Wcześniej Wiktoria nosiła gipsy, obecnie korzystała z łusek. Wiktoria jest rehabilitowana prywatnie (koszt to 100 zł za godzinę). Dodatkowo rodzice sami rehabilitują Wiktorię poprzez wykonywanie serii ćwiczeń zleconych przez lekarza. Ponadto w Centrum Rehabilitacji Klonowa w Siedlcach korzysta z rehabilitacji w wodzie metodą Hallwick’a u fizjoterapeuty Pawła Księżopolskiego ( cena 60 zł za godzinę). Wiktoria uczęszcza również na zajęcia integracji sensorycznej u mgr Marzeny Bartoń (cena 60 zł za godzinę).

Rodzice, mimo, iż wkładają całe serce i wysiłek w samodzielną rehabilitację, nie są w stanie sami zapewnić córce powrotu do zdrowia i muszą korzystać z pomocy specjalistów. Z ich zasobów pieniężnych nie mogą sfinansować także kompleksowych turnusów rehabilitacyjnych (koszt 3 tys. zł). Chcieliby pojechać z Wiktorią na turnus z delfinami, ale jego cena to 15 tys. zł. Dlatego każda kwota stanowi dla rodziców dużą pomoc.

Rodzina składa się z 3 osób. W chwili obecnej mama nie pracuje. W związku z chorobą córki, każdego miesiąca otrzymuje tylko niewielki zasiłek pielęgnacyjny oraz świadczenie pielęgnacyjne. Wynagrodzenie taty dziecka też nie jest wysokie.

W związku z powyższym, z całego serca bardzo prosimy o pomoc finansową, która byłaby szansą na lepsze życie dla Wiktorii. Będziemy wdzięczni za Państwa wrażliwość i życzliwość.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
5943 Domańska Wiktoria

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
5943 Domańska Wiktoria darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Simple
PBM Południe S.A.
home.pl
BETARD – prefabrykaty budowlane
Telewizja Polska S.A – Warszawa