Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Sawa Franciszek

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
5379

Województwo:
lubelskie

Data urodzenia:
2003-01-27

Schorzenie:
zespół Sjogrena-Larssona

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejma prośbą o pomoc dla naszego podopiecznego Franciszka Sawy.

Franek urodził się 27.01.2003 r. jako dziecko zdrowe. Pod koniec 6 miesiąca życia ujawniło się bardzo rzadkie, postępujące uszkodzenie genetyczne, zdiagnozowane przez lekarzy specjalistów z CZD w Warszawie, jako zespół Sjögrena-Larssona (wg. literatury medycznej, na świecie występuje około 100 przypadków). W ubiegłym roku badania genetyczne w Amsterdamie nie potwierdziły tej diagnozy z CZD w Warszawie. Rodzice zostali po 10 latach bez diagnozy, musieli rozpocząć diagnostykę od początku.

Franek cierpi na spastyczne, postępujące porażenie kończyn dolnych – samodzielnie nie chodzi, bez podparcia nie siedzi. Dodatkowo ma duże problemy skórne, czego wynikiem jest nadmierne rogowacenie naskórka na całym ciele, powodujące świąd (tzw.rybia łuska).

W 2008 r. pojawiły się problemy z coraz bardziej słabnącym wzrokiem i słuchem. Franek codziennie poddawany jest intensywnej rehabilitacji, która przede wszystkim zapobiega powstawaniu bolesnych przykurczy mięśni, pielęgnacji chorej skóry, a także rehabilitacji wzroku i słuchu. Podstawą usprawniania fizycznego  Franka są ćwiczenia rehabilitacyjne, które wspomagane są podawaniem botoxu, umożliwiającego obniżenie spastyki i ułatwienie ćwiczeń. Dodatkowo wykonywane są masaże, hydroterapia. Franek korzysta z godzinnych kąpieli i masażu wodnego oraz masażu natłuszczającego środkami farmakologicznymi.

Bardzo ważne dla rozwoju intelektualnego i społecznego są spotkania z rówieśnikami i wszelkie zajęcia powodujące poczucie równości i akceptacji. We wrześniu 2010 r. rozpoczął naukę w klasie integracyjnej i bardzo dobrze sobie radzi.

Niestety, rehabilitacja jest bardzo kosztowna, tym bardziej, że od 2006 r. mama wychowuje Franka i jego siostrę sama. Obecnie koszt ćwiczenia w lokomacie to kwota 220 zł, do tego dochodzi rehabilitacja indywidualna w domu z fizjoterapeutą, wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne (koszt ok.5000 zł). Konieczne jest zapewnienie Frankowi odpowiedniego sprzętu rehabilitacyjnego jak: aktywny wózek inwalidzki, fotelik rehabilitacyjny, pionizator, masaż wodny). Koszty te znacznie przewyższają możliwości mamy Franka.

Zwracamy się do Państwa z gorącą prośba o wsparcie finansowe dla Franka, aby pomóc mu pokonywać chorobę.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
5379 Sawa Franciszek

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
5379 Sawa Franciszek darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Castorama Polska sp. z o.o.
Krause sp. z o.o. Zakład Pracy Chronionej – Świdnica
PrOWERk sp. z o.o.
United Way – Fundacja Wspólna Droga
Italian Fashion