Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Domańska Kinga

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
5358

Województwo:
pomorskie

Data urodzenia:
2007-01-23

Schorzenie:
encefalopatia niedowładu spastycznego czterokończynowego, małogłowie

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc dla Kingi Domańskiej.

Kinga urodziła się 23-01-2007 r. ponoć jako zdrowe dziecko. Po miesiącu jeden z lekarzy zauważył nieprawidłowości w rozwoju Kingi i skierował na badania do Akademii Medycznej w Gdańsku. Tam zalecono jedynie obserwację w kierunku małogłowia. Dopiero w 7 miesiącu życia Kingi neurolog rozpoznał encefalopatię pod postacią niedowładu czterokończynowego, małogłowie, opóźnienie rozwoju psychoruchowego. Do tego później zdiagnozowano epilepsję. OUN powoduje także wadę wzroku, która wymaga także specjalistycznej terapii.

Już w pierwszych miesiącach rozwoju Kingi rodzice byli niespokojni o jej słuch, przesiewowe badania po urodzeniu wyszły pozytywnie, jednak później po dodatkowych badaniach w Gdańsku i Warszawie okazało się, iż Kinga boryka się z niedosłuchem zmysłowo-nerwowym głębokiego stopnia. Początkowo nosiła aparaty słuchowe, jednak nie spełniały one swojego zadania. W kwietniu 2010 roku Kinga przeszła operację wszczepienia implantu słuchowego. Dzięki niemu poprawił się u Kingi odbiór dźwięków i ogólny rozwoju psychofizyczny, jednak jeszcze nie mówi. Kinga cieszy się z każdego dźwięku i uważnie nasłuchuje nowych. Słuch wymaga nieustannej rehabilitacji neurologopedycznej.

Pomimo ciągłej rehabilitacji na turnusach i w domu duża spastyczność nadal ogranicza ruchy Kingi. Zbyt duża spastyka niestety doprowadza do złego ułożenia bioderek. Rodzice pracują nad rozluźnieniem ciała Kingi, nad pracą jej rąk, które są bardzo spastyczne oraz nad pionizacją Kingi i samodzielnym siedzeniem. Od lutego 2012 roku Kinga poddawana jest leczeniu toksyną botulinową. Kinga wymaga również specjalistycznego sprzętu ortopedycznego. W 2013 roku zaopatrzona została w specjalne łuski na nogi. Ze względu na stan zdrowia wymaga stałej, intensywnej rehabilitacji, ponieważ jej przerwanie prowadzi do powracającej spastyczności i utraty zdobytych umiejętności. Bez Państwa pomocy rodzice nie byliby w stanie zapewnić dziecku odpowiedniej rehabilitacji i leczenia. Dzięki Państwu mogli zakupić krzesełko, pionizator i łuski oraz turnusy rehabilitacyjne.

Trudna sytuacja finansowa i ciągła nadzieja na poprawę zdrowia motywuje rodziców do proszenia wciąż o pomoc, za którą z całego serca dziękują!


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
5358 Domańska Kinga

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
5358 Domańska Kinga darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Gloria24.pl
BOSSA.pl
Greinplast Sp. z o.o., Krasne
home.pl
Apella S.A.