Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Furgalska Agnieszka Maria

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
5268

Województwo:
pomorskie

Data urodzenia:
2002-04-30

Schorzenie:
obustronny głęboki niedosłuch odbiorczy

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośba o pomoc dla Agnieszki i Jakuba Furgalskich.

Agnieszka i Jakub są dziećmi niepełnosprawnymi z powodu obustronnego głębokiego niedosłuchu zmysłowo-nerwowego, zaopatrzonymi do niedawna obustronnie w aparaty słuchowe. W październiku 2013 r. dzieci przeszły w Klinice w Kajetanach pod Warszawą operację jednostronnego wszczepienia implantu ślimakowego, natomiast drugie ucho u każdego z nich wspomagane jest aparatem słuchowym.

Agnieszka i Kubuś mimo swojej wady słuchu i innych dolegliwości rozwijają się bardzo dobrze i radzą sobie w masowej szkole i przedszkolu, jest to efekt wieloletniej, dobrze prowadzonej rehabilitacji i wielostronnego wspomagania rozwoju dzieci.

Mieszkają we wsi Lubichowo w województwie pomorskim i najbliższa poradnia, czy ośrodek wczesnego wspomagania rozwoju są położone w odległości 20 km. Do Kajetan muszą pokonać odległość 300 km, a tylko w 2014 r. mają zaplanowanych 6 wizyt. Koszty rehabilitacji dzieci, koszty paliwa to ok. 2500-3500 zł rocznie. Koszt ubezpieczenia procesora mowy dzieci to 800 zł. Zarówno aparaty słuchowe, jak i procesory mowy zasilane są bateriami, których koszt to kolejne 400 zł. Kolejnym problemem jest wymiana aparatu słuchowego – koszt jednego aparatu to kwota 5-8 tysięcy zł, z czego NFZ refunduje kwotę 1500 zł. Rodzice planują również remont obecnie wspólnego pokoju dzieci, podzielić go na dwie części i wyposażyć pod kątem potrzeb dzieci.

Rodzice robią, co w ich mocy, aby im zapewnić dalszą rehabilitacje oraz dobre warunki rozwoju, aby dzieci mogły cieszyć się dzieciństwem, jak ich rówieśnicy.

Kiedy przychodzą ciężkie chwile i Agnieszka smuci się mówiąc, że jest „wadliwa” – przypominają jej o tym, że ona i jej brat są jednak wyjątkowi, bo nie każde dziecko spotkało się z taką bezinteresowną życzliwości ludzi. Rodzice uczą dzieci, że pomoc drugiemu człowiekowi, to najcenniejsza inwestycja.

Będziemy Państwu wdzięczni za każdą, nawet najmniejszą pomoc, gdyż ułatwi to prowadzenie stałego leczenia, niezależnego od możliwości finansowych rodziny. Będziemy Państwu niezmiernie wdzięczni za wyrozumiałość i pomoc.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
5268 Furgalska Agnieszka Maria

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
5268 Furgalska Agnieszka Maria darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Fundacja Oriflame Dzieciom
Fundacja BGŻ
Invest Komfort S.A., Gdynia
Siemens
KATAN sp. z o.o.