Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Oświeciński Maciej

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
5069

Województwo:
podlaskie

Data urodzenia:
2003-01-12

Schorzenie:
obustronny głęboki niedosłuch

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośba o pomoc dla naszego podopiecznego Macieja Oświecińskiego.

Maciek urodził się jako wcześniak w 28 tygodniu ciąży w zamartwicy wewnątrzmacicznej z 2 punktami w skali Apgar. Jego walka o życie trwała długo, ale zakończyła się zwycięstwem. Jednak chłopiec od urodzenia nie słyszy. Jest też alergikiem, ma skoliozę, szmery nad sercem., autyzm, mieszane bóle głowy ze współistnieniem komponentów naczyniowych i napięciowych, małogłowie, niskorosłość, klinodaktylię 5-palców, cechy dysmorficzne, zaburzenia SI. Ostatnio zdiagnozowano u niego jaskrę młodzieńczą w obu oczach.

Maciek chętnie chodzi do szkoły, jednak ze względu na swoje schorzenia ma problemy ze zrozumieniem innych dzieci i nauczycieli. Schorzenia, na które cierpi znacznie utrudniają mu naukę i komunikację z rówieśnikami, tym bardziej, że doszły do tego zaburzenia aktywności i uwagi, kłopoty z dostosowaniem społecznym. Poza tym mało i niewyraźnie mówi.

Każdy dzień wypełniony jest wizytami lekarskimi i rehabilitacją, a tym samym walką o jego samodzielność i życie pośród ludzi słyszących. Zdrowe dzieci bawią się, grają w piłkę, chodzą do kina, Maciek natoimiast musi chodzić do logopedy, neurologa, endokrynologa, kardiologa, chirurga, okulisty, stomatologa, genetyka, gastrologa, fizykoterapeuty, psychologa i psychiatry.

Maciek uczęszcza też na zajęcia biofeedback, SI, terapię ręki, terapię widzenia, hipoterapię i dogoterapię. Jednak powoli zaczyna brakować pieniędzy na wszystkie te zajęcia, tym bardziej, że Maciek choruje przewlekle i na leki mama wydaje krocie. Z dnia na dzień terapia daje większą nadzieję, że może Maciek się usamodzielni i będzie mógł z niewielką pomocą normalnie funkcjonować w społeczeństwie. Maciek powinien uczęszczać na zajęcia TUS, ale na chwilę obecną mamy chłopca na to nie stać. Brak funduszy na jego rehabilitację może spowodować regres w postępach już poczynionych. Maciek nie może teraz przerwać terapii. Ale żeby tak się stało potrzebujemy Państwa pomocy, mama wychowuje Maćka sama i nie stać jej na bardzo wiele rzeczy. Dlatego potrzebuje wsparcia finansowego, by móc kontynuować rehabilitację syna. A być może z Waszą pomocą będzie miał szansę wyjechać na turnus rehabilitacyjny, który byłby uzupełnieniem całorocznej pracy specjalistów.

Liczy się każda wpłata! Los Maćka jest także w Państwa rękach !


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
5069 Oświeciński Maciej

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
5069 Oświeciński Maciej darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Gazeta Ubezpieczeniowa
Polski Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
POLHUT
Spółdzielnia Mleczarska Ryki
TEXLAND PL sp. o.o.