Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Puścian Jan Tomasz

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
4881

Województwo:
mazowieckie

Data urodzenia:
2007-05-04

Schorzenie:
wcześniactwo, retinopatia, wodogłowie pokrwotoczne, mózgowe porażenie dziecięce

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdązyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o wsparcie finansowe dla naszego podopiecznego Jana Puściana.

Jaś jest wcześniakiem z 26 tyg. ciąży. Ma wodogłowie i lekooporną padaczkę, niedowidzi. Odżywiany jest przez gastrostrostomię odżywczą, gdyż porażony odruch ssaniai połykania powoduje trudności w doustnym jedzeniu i piciu. Jaś samodzielnie nie siedzi,nie pełza, nie raczkuje. Nie potrafi chodzić, ani samodzielnie stać. Nie mówi. Ma wzmożone napięcie mięśniowe. Całość schorzenia specjaliści określają, jako mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe. Niestety, to nieuleczalna choroba. Jaś nie ma szans pokonać jejw całości, ale intensywna oraz regularna rehabilitacja daje szansę na poprawę funkcjonowania oraz na pewne osiągnięcia. Zaprzestanie rehabilitacji może spowodować przykurczem mięśni, co może w przyszłości utrudnić lub uniemożliwić ruch stawów.

Ważna jest systematyczna i intensywna rehabilitacja ruchowa, masaże kończyn oraz całego ciała. Jaś jest bardzo pogodnym chłopcem. Szybko nawiązuje kontakt i współpracujez terapeutami. Sporo rozumie. Musi być jednak intensywnie wspierany działaniami pedagogicznymi, logopedycznymi i psychologicznymi. Jaś musi regularnie i systematyczna pracować indywidualnie w domu oraz w specjalistycznych ośrodkach, a także uczestniczyć w turnusach rehabilitacyjnych, na których korzysta z zajęć w sferze poznawczej, emocjonalnej oraz ruchowej, a także ma szansę na kontakt z innymi dziećmi, z którymi uczestniczy w zajęciach grupowych, a które sprawiają mu ogromną radość. Rehabilitacji Jasia jest bardzo kosztowna. Koszt turnusu to wydatek rzędu 6.000 PLN. Wskazane jest uczestniczenie przynajmniej w dwóch turnusach w ciągu roku. Indywidualna rehabilitacja i zajęcia ze specjalistami oraz wizyty lekarskie wahają się w granicach od 80 – 300 PLN. Roczny koszt rehabilitacji Jasia to kwota 25.000 PLN. To kwoty, którym mama nie jestem w stanie sprostać bez Państwa pomocy.

Dlatego zwracam się do Państwa z ogromną i gorącą prośbą o finansowe wsparcie na leczenie i rehabilitację Jasia. Będziemy Państwu wdzięczni za każdy dar serca.

 

 


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
4881 Puścian Jan Tomasz

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
4881 Puścian Jan Tomasz darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Fundacja Signum
IDMSA Dom Maklerski
Pioneer Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A., Warszawa
Pierrot – Świat prezentów
Bobrowiecka 3