Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Bacia Julia

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
4605

Województwo:
śląskie

Data urodzenia:
2006-03-15

Schorzenie:
zaburzenia neurorozwojowe, DMOC III stopnia, podejrzenie choroby neurometabolicznej

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc dla naszej podopiecznej Julii Baci.

Julka choruje na mózgowe porażenie dziecięce. Choroba ma postać diplegii spastycznej i powoduje, że Julka nie potrafi samodzielnie chodzić, co w ogromy sposób ogranicza jej samodzielność. Córka ćwiczy z rehabilitantami poruszanie się przy pomocy kul, natomiast z użyciem chodzika i  aktywnego wózka próbuje dotrzymać kroku koleżankom i kolegom w szkole. Chciałaby robić wszystko razem z nimi, być taka jak oni, lecz ciężko jest pokonać nieuleczalną na dzień dzisiejszy chorobę. Julia przeszła 2 operacje: pierwszą ortopedyczną w Rzeszowie, drugą operację kręgosłupa SDR w Stanach Zjednoczonych – zabiegi te chwilowo poprawiały jej stan i ułatwiały jej rehabilitację. Lecz nowym zagrożeniem dla stanu zdrowia Julii jest jej wzrost i przybieranie masy ciała, gdyż słabe mięśnie nie nadążają za naturalnym jej wzrostem. Wzrost Julii powoduje również, że wymagane będą w przyszłości kolejne operacje ortopedyczne stóp i kręgosłupa.

Walka z chorobą Julii i nowymi jej objawami takimi jak skolioza i osłabienie mięśni to przede wszystkim intensywna codzienna rehabilitacja, stosowanie specjalistycznego sprzętu ortopedycznego i zaopatrzenie w kosztowny sprzęt rehabilitacyjny. Wśród sprzętu którego zakupu musimy wkrótce dokonać są m.in : ortezy KAFO (koszt ok. 12000zł), bieżnia do ćwiczeń chodu (koszt ok. 3000zł), buty do ortez (koszt 800zł). Ponadto zmagamy się z wysokimi kosztami codziennej rehabilitacji ok. 100 zł dziennie, a wyzwaniem często nie do pokonania są koszty wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne (ok. 5000zł). Te ostatnie są lubiane przez  Julię szczególnie z uwagi na prowadzoną tam hipoterapię – zajęcia rehabilitacyjne na koniach, które w sposób szczególny stymulują mięśnie i układ nerwowy dziecka wspomagając funkcję chodzenia.

Rodzice Julki są bezsilni wobec tak wysokich kosztów. Dlatego wraz z Nimi zwracamy się do wszystkich Instytucji i Ludzi, którzy mogliby nam pomóc z prośbą o wsparcie finansowe. Julka zrobiła już wiele, ale nadal potrzebuje pomocy. Jesteśmy przekonani i głęboko w to wierzymy, że Julia kiedyś będzie chodzić samodzielnie.

Wraz z rodzicami Julii serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc!

 


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
4605 Bacia Julia

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
4605 Bacia Julia darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Fundacja Ochrony Zdrowia Inwalidów
Yes Biżuteria sp. z o.o.
PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., Warszawa
JBG-2 Sp. z o.o., Warszowice
JM Trans sp. z o.o., Katowice