Bacia Julia

Przekaż darowiznę online

Przekaż na podopiecznego Bacia Julia darowiznę online, poprzez płatności w Systemie Przelewy24

Podstawowe dane

Nr subkonta
4605

Województwo
śląskie

Data urodzenia
2006/03/15

Opis schorzenia

zaburzenia neurorozwojowe, DMOC III stopnia, podejrzenie choroby neurometabolicznej

Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:

Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
4605 Bacia Julia darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
4605 Bacia Julia

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.

Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.

Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2023, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Bacia Julia.

Przekaż 1,5% podatku

Poznaj moją historię

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc dla naszej podopiecznej Julii Baci.

Julka choruje na mózgowe porażenie dziecięce. Choroba ma postać diplegii spastycznej i powoduje, że Julka nie potrafi samodzielnie chodzić, co w ogromy sposób ogranicza jej samodzielność. Córka ćwiczy z rehabilitantami poruszanie się przy pomocy kul, natomiast z użyciem chodzika i  aktywnego wózka próbuje dotrzymać kroku koleżankom i kolegom w szkole. Chciałaby robić wszystko razem z nimi, być taka jak oni, lecz ciężko jest pokonać nieuleczalną na dzień dzisiejszy chorobę. Julia przeszła 2 operacje: pierwszą ortopedyczną w Rzeszowie, drugą operację kręgosłupa SDR w Stanach Zjednoczonych – zabiegi te chwilowo poprawiały jej stan i ułatwiały jej rehabilitację. Lecz nowym zagrożeniem dla stanu zdrowia Julii jest jej wzrost i przybieranie masy ciała, gdyż słabe mięśnie nie nadążają za naturalnym jej wzrostem. Wzrost Julii powoduje również, że wymagane będą w przyszłości kolejne operacje ortopedyczne stóp i kręgosłupa.

Walka z chorobą Julii i nowymi jej objawami takimi jak skolioza i osłabienie mięśni to przede wszystkim intensywna codzienna rehabilitacja, stosowanie specjalistycznego sprzętu ortopedycznego i zaopatrzenie w kosztowny sprzęt rehabilitacyjny. Wśród sprzętu którego zakupu musimy wkrótce dokonać są m.in : ortezy KAFO (koszt ok. 12000zł), bieżnia do ćwiczeń chodu (koszt ok. 3000zł), buty do ortez (koszt 800zł). Ponadto zmagamy się z wysokimi kosztami codziennej rehabilitacji ok. 100 zł dziennie, a wyzwaniem często nie do pokonania są koszty wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne (ok. 5000zł). Te ostatnie są lubiane przez  Julię szczególnie z uwagi na prowadzoną tam hipoterapię – zajęcia rehabilitacyjne na koniach, które w sposób szczególny stymulują mięśnie i układ nerwowy dziecka wspomagając funkcję chodzenia.

Rodzice Julki są bezsilni wobec tak wysokich kosztów. Dlatego wraz z Nimi zwracamy się do wszystkich Instytucji i Ludzi, którzy mogliby nam pomóc z prośbą o wsparcie finansowe. Julka zrobiła już wiele, ale nadal potrzebuje pomocy. Jesteśmy przekonani i głęboko w to wierzymy, że Julia kiedyś będzie chodzić samodzielnie.

Wraz z rodzicami Julii serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc!

 

Przekaż darowiznę online

Przekaż na podopiecznego Bacia Julia darowiznę online, poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Poprzedni Podopieczny Podopieczni Indeks Alfabetyczny Następny Podopieczny
Zarządzaj plikami cookies