Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Golonka Maciej

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
4254

Województwo:
kujawsko-pomorskie

Data urodzenia:
2006-01-07

Schorzenie:
wodogłowie pokrwotoczne, niedowład prawej strony ciała, opóźnienie w rozwoju ruchowym

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc dla  naszego podopiecznego Macieja Golonki.

Maciuś jest bardzo pogodnym i radosnym dzieckiem. Niestety od urodzenia choruje. Podczas porodu miał wylew do mózgu II stopnia. Jak miał 4 miesiące wstawiono mu zastawkę w główce. Ma wodogłowie pokrwotoczne, które spowodowało niedowład prawej strony ciała, tzn. rączki i nóżki, opóźnienie w rozwoju psychoruchowym, upośledzenie umysłowe umiarkowane, ma epilepsję lekooporną i podejrzenie wady mózgowia.

Obecnie Maciuś jeszcze dobrze samodzielnie nie chodzi (chodzi bokiem, dostawiając prawą nóżkę, lecz tylko na krótkie odległości), nie potrafi sam wstać, ale za to sam już siada. Uczy się chodzić prawidłowo i coraz więcej rusza prawą rączką. Są to efekty dotychczasowej, systematycznej rehabilitacji. Aby zapewnić Maciusiowi najlepszą i najbardziej efektywną rehabilitację, musiałby wyjeżdżać około 6 razy w roku na turnusy rehabilitacyjne i organizować płatne zajęcia terapeutyczne w miejscu zamieszkania między kolejnymi wyjazdami. Koszt sześciu turnusów w roku (5000 zł za jeden 14-dniowy turnus) i prywatne wizyty u rehabilitanta przerastają możliwości finansowe mamy dziecka. Maciek korzysta również z rehabilitacji refundowanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia, ale niestety nie jest ona wystarczająca.

Rodzina Maćka składa się z trzech osób. Mama jest osobą rozwiedzioną i sama wychowuje dzieci. Ma dwóch synów, Maciusia, który jest chory i Bartusia, który ma 14 lat i chodzi do gimnazjum. Mama nie pracuje ze względu na chorego Maciusia, utrzymuje się tylko ze świadczeń rodzinnych i pielęgnacyjnego oraz alimentów. Mamy nie stać na to, aby zapewnić synkowi maksymalną ilość rehabilitacji. Tylko stałe i systematyczne ćwiczenia są w stanie pomóc Maćkowi. Efekty już są widoczne, Maciuś chce chodzić – na razie z pomocą. Zaprzestanie rehabilitacji może prowadzić do komplikacji zdrowotnych i kalectwa chłopca. Pomimo tego, że Maciusiowi o wiele trudniej uczyć się wstawać, chwytać, chodzić, osiągnął już tak wiele.

Dlatego też zwracamy się z gorącą prośbą do ludzi dobrej woli i wielkiego serca o pomoc finansową na leczenie i rehabilitację Maciusia.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
4254 Golonka Maciej

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
4254 Golonka Maciej darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Fundacja Polsat – Warszawa
Fundacja Na Ratunek Dzieciom Zagłębia Miedziowego
IO Venezia sp.j., Warszawa
Nadleśnictwo Kaliska
Fundacja Signum