Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Nr subkonta
41296
Województwo
wielkopolskie
Data urodzenia
2017/08/25
autyzm atypowy, dystrofia mięśniowa Duchenne'a/Beckera
Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:
Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem:
41296 Czerwiński Kacper darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".
W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
41296 Czerwiński Kacper
Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2024, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Czerwiński Kacper.
Przekaż 1,5% podatkuKacperek przyszedł na świat w sierpniu 2017 r. Otrzymał 10 punktów Apgar. Rozwijał się prawidłowo, mimo to synkowi zdiagnozowano w listopadzie 2021 r. Autyzm atypowy – jest to całościowe zaburzenie rozwoju dziecka, które powoduje problemy z komunikacją i budowaniem relacji społecznych. Synek chodzi do przedszkola specjalnego, gdyż potrzebna jest mu specjalistyczna opieka, a dodatkowo na integrację sensoryczną, oraz terapię behawioralną. Niestety los nie okazał się dla Kacperka łaskawy ponieważ w czerwcu 2022 r. zdiagnozowano u niego nieuleczalną chorobę Dystrofię mięśniową Duchenne’a. Jest to rzadka choroba genetyczna polegająca na postępującym zaniku mięśni, zaczyna się od problemów z poruszaniem, podnoszeniem i chodzeniem po schodach. Objawy pogłębiają się w okolicach 12 roku życia, przeważnie wtedy chłopcy muszą korzystać z wózka inwalidzkiego. Ponadto uszkodzeniu ulega tkanka sercowa powodując kardiopatię. Ta choroba jest nieustępliwa, która wciąż postępuje prowadząc do niepełnosprawności. Diagnoza oznacza dla nas długoletnią walkę o sprawność naszego dziecka, a także o wydłużenie jego życia. Aby synek był jak najdłużej samodzielny potrzebuje codziennej rehabilitacji, hipoterapii, zajęć basenowych, diety bogatej w pełnowartościowe białko, sterydu sprowadzanego z Niemiec, wizyt lekarskich oraz sprzętów ortopedycznych.
Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy.