Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Karbownik Arkadiusz

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
3902

Województwo:
kujawsko-pomorskie

Data urodzenia:
2006-04-22

Schorzenie:
skrajne wcześniactwo, dysplazja oskrzelowo-płucna, retinopatia wcześniacza III stopnia, mózgowe porażenie dziecięce z lewostronnym niedowładem

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” zwraca się z ogromną prośbą o wsparcie nas w walce o zdrowie i usprawnienie naszego podopiecznego Arkadiusza Karbownika.

Aruś urodził się w 25 tygodniu ciąży. Ważył 720 g.,dotknięty jest  mózgowym porażeniem dziecięcym. Przez pierwsze miesiące nikt z lekarzy nie dawał rodzicom nadziei, że ich syn będzie z nimi… Cierpiał m.in. na niedokrwistość, co było powodem wielokrotnego podawania krwi. Płuca i inne narządy nie zdążyły się wykształcić.
Przez 1, 5 miesiąca oddychał za niego respirator. Nastąpiły wylewy do mózgu, stwierdzono szereg chorób, m.in.: dysplazję oskrzelowo-płucną, retinopatię wcześniaczą. Laserowo przyklejano siatkówkę w obu oczkach. Operacyjnie zamknięto też przewód tętniczy przy serduszku.

22.04.2010r. Arek skończył 4 latka. Wciąż jeszcze samodzielnie nie siedzi, nie raczkuje, nie potrafi wykonywać wielu podstawowych czynności, słabo widzi, nie mówi. Jego system odpornościowy jest osłabiony, przez co często choruje. Pomimo tak wielu problemów zdrowotnych, Aruś jest dzieckiem bardzo pogodnym i niesamowicie energicznym. Doskonale rozumie otoczenie i wciąż czyni postępy, na miarę swoich możliwości.

Arek jest pod opieką wielu specjalistów w odległych miastach. Jego leczenie i rehabilitacja są wszechstronne, gdyż tego właśnie wymaga. Niezbędny jest drogi sprzęt usprawniający. Aruś ma 7-letnią, zdrową siostrzyczkę, która również bardzo przeżywa jego problemy zdrowotne. Oprócz codziennej, systematycznej rehabilitacji dziecko jest usprawniane na turnusach rehabilitacyjnych. Koszt jednego, dwutygodniowego pobytu, wynosi ok. 5 tys. zł. Dla osiągnięcia postępów w terapii wymagane jest 6-krotne uczestnictwo w ciągu roku.

Potrzeby są ogromne, a możliwości finansowe rodziców Arka nie są w stanie im sprostać.

Wraz z rodzicami dziękujemy za wszelką udzieloną pomoc, wsparcie, za każde ciepłe słowo, za poświęcenie czasu na zapoznanie się z problemami naszego podopiecznego.

Liczymy na zrozumienie i prosimy o pomoc.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
3902 Karbownik Arkadiusz

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
3902 Karbownik Arkadiusz darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

MultiProjekt
Kopalnie Odkrywkowe Surowców Drogowych S.A. – Kielce
Krajowa Izba Rozliczeniowa S.A – Warszawa
KSB
Ebejot Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Inwestcyjno-Budowlane, Warszawa