Opaliński Franciszek

Przekaż darowiznę online

Przekaż na podopiecznego Opaliński Franciszek darowiznę online, poprzez płatności w Systemie Tpay

Podstawowe dane

Nr subkonta
37865

Województwo
mazowieckie

Data urodzenia
2019/06/01

Opis schorzenia

zespół Downa, ubytek przegrody międzykomorowej

Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:

Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
37865 Opaliński Franciszek darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
37865 Opaliński Franciszek

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.

Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.

Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2025, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Opaliński Franciszek.

Przekaż 1,5% podatku

Poznaj moją historię

Cześć!

Mam na imię Franciszek, mam 6 lat i urodziłem się z dodatkowym chromosomem, który powoduje wadę genetyczną – trisomię 21, znaną także jako zespół Downa.

Urodziłem się również z wrodzoną niedrożnością dwunastnicy, która została zoperowana w pierwszej dobie życia, oraz z wadą serca – ubytkiem w przegrodzie międzykomorowej i międzyprzedsionkowej oraz przetrwałym przewodem tętniczym Botalla, które zostały zoperowane w grudniu 2019 roku.

Zmagam się także z innymi dolegliwościami typowymi dla tej wady genetycznej, takimi jak:
– niedoczynność tarczycy,
– wnętrostwo prawostronne (zoperowane w styczniu 2025 roku),
– opóźniony rozwój mowy i rozwój psychoruchowy,
– wada wzroku,
– wiotkość mięśni i stawów,
– niedobór masy ciała i wzrostu.

Przez moją niepełnosprawność często choruję – szczególnie na zapalenia oskrzeli i płuc. To bardzo nieprzyjemne i wtedy muszę zostać w domu.

Tak jak inne dzieci w moim wieku chodzę do przedszkola, które bardzo lubię! Uczę się tam nowych rzeczy, bawię się z kolegami i koleżankami, a także uczestniczę w różnych zajęciach wyrównawczych. Uwielbiam zabawy samochodami, klockami oraz słuchanie książek czytanych przez rodziców.

Mam jednak także inne obowiązki. W przeciwieństwie do większości dzieci poza przedszkolem uczęszczam na zajęcia wspierające mój rozwój, związane z moją niepełnosprawnością.

Dzięki wytrwałości i ciężkiej pracy z wieloma specjalistami – fizjoterapeutą, pedagogiem, psychologiem, logopedą, terapeutą SI oraz masażystą – codziennie pokonuję nowe trudności. Wszyscy ci ludzie pomagają mi w rozwoju ruchowym i umysłowym.

Moja rehabilitacja i leczenie będą trwały przez całe życie, dlatego zwracam się z prośbą do ludzi dobrej woli i wielkiego serca o wsparcie.

Zebrane środki rodzice przeznaczą na leczenie, rehabilitację, sprzęt medyczny, lekarstwa oraz inne specjalne potrzeby związane z moim stanem zdrowia.

Dziękujemy z całego serca!

Przekaż darowiznę online

Przekaż na podopiecznego Opaliński Franciszek darowiznę online, poprzez płatności w Systemie Tpay
Poprzedni Podopieczny Podopieczni Indeks Alfabetyczny Następny Podopieczny
Zarządzaj plikami cookies