Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Nr subkonta
37502
Województwo
małopolskie
Data urodzenia
2019/11/27
stopa końsko-szpotawa wrodzona, nadciśnienie tętnicze
Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:
Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem:
37502 Sołek Daria darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".
W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
37502 Sołek Daria
Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2023, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Sołek Daria.
Przekaż 1,5% podatkuDaria urodziła się 28 listopada 2019 r. z wieloma wadami wrodzonymi i zamartwicą okołoporodową. Zmaga się też z hipotonią mięśniową, czego skutkiem są problemy z wydolnością układu pokarmowego w tym refluks żołądkowo-przełykowy a także bezdechy nocne i napady padaczkowe. W pierwszych miesiącach swojego życia przeszła leczenie wady wrodzonej, stóp końsko-szpotawych. Mimo zdrowotnych trudności jest wesołą i energiczną dziewczynką idącą każdego dnia do przodu.
Opóźniony rozwój i szereg zaburzeń psychomotorycznych doprowadziły nas do szerokiej diagnostyki, która wykazała wrodzoną wadę mózgu – zespół Arnolda-Chiariego. Z tego powodu w wieku 3 lat Dusia przeszła operację neurochirurgiczną głowy i kręgosłupa – obecnie jest w trakcie rehabilitacji usprawniającej po tym zabiegu. Prócz tego Daria ma chorobę Von Willebranda, bielactwo i jest w trakcie diagnostyki metaboliczno-reumatologicznej z powodu postępującego osłabienia mięśni.
Przed nami dalsza diagnostyka gastrologiczna, endokrynologiczna, metaboliczna oraz hematologiczna. Regularne kontrole u ortopedy, neurologa, neurochirurga, endokrynologa, gastrologa i hematologa. Bez codziennej rehabilitacji utrzymanie sprawności na obecnym poziomie będzie niemożliwe, nie mówiąc o jakichkolwiek dalszych postępach.