Górowicz Michalina

Przekaż darowiznę online

Przekaż na podopiecznego Górowicz Michalina darowiznę online, poprzez płatności w Systemie Przelewy24

Podstawowe dane

Nr subkonta
37101

Województwo
śląskie

Data urodzenia
2014/08/02

Opis schorzenia

autyzm dziecięcy, dyspraksja, zaburzenia koordynacji ruchowej,integracji sensomotorycznej i napięcia mięśniowego, hipotonia posturalna, zaburzenia funkcji lewopółkulowych, afazja, cechy dysmorfii twarzoczaszki

Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:

Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
37101 Górowicz Michalina darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
37101 Górowicz Michalina

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.

Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.

Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2023, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Górowicz Michalina.

Przekaż 1,5% podatku

Poznaj moją historię

Michalinka jest wesołą, pełną życia dziewczynką, najmłodszą z trójki rodzeństwa. Do 14 miesiąca życia rozwijała się prawidłowo. Niestety mając 15 miesięcy dwa razy trafiła do szpitala. Najpierw z podejrzeniem sepsy, później w wyniku wypadku uległa poparzeniu. Po tych zdarzeniach przestała mówić i zaczęła bać się otaczającego świata. Z naszej radosnej, ciekawej świata córeczki pozostało tylko wspomnienie. Długo pracowaliśmy nad tym, by ją odzyskać. Kiedy miała dwa lata została objęta terapią psychologiczną i logopedyczną, ale pomimo terapii postępy w mowie były bardzo wolne, a napady histerii i lęku wciąż się powtarzały. Zdiagnozowano u Michalinki afazję motoryczną, czyli zespół objawów świadczących o złym działaniu lewej półkuli mózgu, która jest odpowiedzialna za mowę, koncentrację i pamięć. Do tej pory nie wiadomo co ją spowodowało. Ponieważ nie wszystkie zachowania Michalinki pasowały do diagnozy afazji, w wieku 8 lat pogłębiono diagnostykę. Zdiagnozowano u Michalinki spektrum autyzmu. Ponieważ spektrum w jednostkach chorobowych stoi wyżej niż afazja, główną diagnozą Michalinki jest autyzm dziecięcy. Michalinka nie mówi jak rówieśnicy. Wypowiadane przez nią zdania są niegramatyczne, słowa zniekształcone, często jej mowa jest niezrozumiała dla otoczenia. Ma trudności z zapamiętywaniem wszelkich nazw, od nazw przedmiotów zaczynając na imionach kolegów czy koleżanek kończąc. Ma też trudności w rozumieniu mowy dlatego nie zawsze jej reakcje są adekwatne do sytuacji. Dodatkowo zdiagnozowane u Michalinki zaburzenia napięcia mięśniowego oraz integracji sensorycznej generują dodatkowe problemy z koncentracją, panowaniem nad emocjami i nadruchliwość. Obniżone napięcie mięśni centralnych ciała powoduje problemy z prawidłową postawą i koordynacją ruchową. Michalinka jest pod stałą opieką logopedy, psychologa, neurologa, laryngologa, ortodonty, fizjoterapeuty i terapeuty SI. Dzięki intensywnie prowadzonej terapii Michalinka radzi sobie coraz lepiej, jest coraz bardziej samodzielna, mowa jest coraz bardziej składna i zrozumiała, a napady lęku i histerii są coraz rzadsze.

Całym sercem będziemy wdzięczni za każde Wasze wsparcie. To dzięki Wam możemy działać tak intensywnie i skutecznie!

Przekaż darowiznę online

Przekaż na podopiecznego Górowicz Michalina darowiznę online, poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Poprzedni Podopieczny Podopieczni Indeks Alfabetyczny Następny Podopieczny