Gorzawski Krzysztof

Przekaż darowiznę online

Przekaż na podopiecznego Gorzawski Krzysztof darowiznę online, poprzez płatności w Systemie Przelewy24

Podstawowe dane

Nr subkonta
34277

Województwo
śląskie

Data urodzenia
2018/06/22

Opis schorzenia

przepuklina oponowo-rdzeniowa w części lędźwiowo-krzyżowej, wodogłowie

Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:

Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
34277 Gorzawski Krzysztof darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
34277 Gorzawski Krzysztof

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.

Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.

Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2023, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Gorzawski Krzysztof.

Przekaż 1,5% podatku

Poznaj moją historię

Krzysztof urodził się 22.06.2018 z rozszczepem kręgosłupa oraz wodogłowiem. W pierwszej dobie życia przeszedł operację ratującą życie: zamknięcie przepukliny oponowo-rdzeniowej. Krzyś na kręgosłupie ma również kifozę (garb kostny). Miesiąc po urodzeniu odbyła się operacja implantacji zastawki komorowo otrzewnowej, by zatrzymać postępujące wodogłowie.

Przepuklina oponowo-rdzeniowa została zamknięta, ale konsekwencją tej wady jest wiele innych jednostek chorobowych: wodogłowie, zespół Arnolda-Chiariego, problemy z pracą jelit oraz pęcherz neurogenny. Krzysztof jest pod stała opieką min: neurochirurga, urologa, audiologa, okulisty, patologii noworodka, neurologa oraz chirurga. Rocznie jest wykonywane wiele badań by monitorować stan pracy min: mózgu czy też nerek. Wszystko po to by mieć rękę na pulsie. Dodatkowo stała rehabilitacja oraz terapia logopedyczna wymaga nakładów finansowych.

Na dzień dzisiejszy Krzyś porusza się na wózku aktywnym. Nie rusza nóżkami. Codzienna rehabilitacja oraz dobrze dobrana terapia sprawiła, że Krzyś sprawnie porusza się po domu na pupie. Natomiast, by móc iść dalej z planem rehabilitacyjnym potrzebna jest prosta lewa stópka naszego syna, która od urodzenia jest końsko szpotawa. Mimo 3-letniej rehabilitacji nie udało jej się wyprowadzić na prostą. Syn cały swój dzień głównie spędza w pozycji siedzącej. Pionizacja syna pozwoli doznać mu nowych wrażeń oraz sprawi ze narządy wewnętrzne min. płuca oraz jelita będą poprawnie pracować. By móc tego dokonać Krzyś potrzebuje prostych stóp.

Nasz syn jest już po operacji lewej stopy, może być pionizowany oraz posiada specjalnie dopasowane ortezy. Stopa jest idealnie prosta, a syn na swoim wózku jest coraz bardziej samodzielny!

Syn w czerwcu skończył 4 lata. Nie mówi zbyt dużo. Intensywna prywatna rehabilitacja neurologopedyczna sprawia, że coraz częściej z jego ust padają nowe słowa. Jeśli chodzi o mówienie jest na etapie dwulatka. Mimo to jest bardzo mądry oraz ma dużą potrzebę komunikacji. Posiada tzw tablet z oprogramowaniem „MÓWIK” dzięki któremu komunikuje się precyzyjnie z nami oraz otoczeniem. Wyraża swoje potrzeby oraz emocje.

Jego losy można śledzić na stronie https://www.facebook.com/DrogaKrzysia

Darowizny oraz środki z 1,5% dają szansę na zakup dobrego, odpowiedniego sprzętu ortopedycznego, dobrą opiekę lekarską oraz dalszą rehabilitację syna tą codzienną oraz turnusową.

Dziękujemy za każdy gest.

 

Przekaż darowiznę online

Przekaż na podopiecznego Gorzawski Krzysztof darowiznę online, poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Poprzedni Podopieczny Podopieczni Indeks Alfabetyczny Następny Podopieczny
Zarządzaj plikami cookies