Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Dąbrowska Gabriela Nowy Sącz

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
33637

Województwo:
małopolskie

Data urodzenia:
2016-06-01

Schorzenie:
obustronny niedosłuch czuciowo-nerwowy, skolioza, obniżone napięcie mięśniowe, zespół Westa, głęboki opóźniony rozwój psychoruchowy

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Gabrysia urodziła się jako wcześniak z ciąży bliźniaczej jako pierwsza. Już w pierwszych minutach życia stwierdzono stan średni dziecka, cechy niedojrzałości i narastający wysiłek oddechowy, ale ogólnie stan życiowy Gabci i jej braciszka Stasia był dobry. Niestety po paru dniach po porodzie stan córki uległ pogorszeniu – pojawiła się apatia i wiotkość ciała, niechęć do zjadania posiłków. Okazało się, że była to sepsa o etiologii gronkowcowej, a córka przy porodzie była prawdopodobnie niedotleniona, co pokazało późniejsze badanie MRI mózgu.

Po powrocie do domu mieliśmy pewne obawy, że Gabcia nie rozwija się prawidłowo tak jak jej braciszek Stasiu. Dlatego też konsultowaliśmy córkę u różnych lekarzy specjalistów: jedni mówili, że „ z tego wyrośnie”, inni nazywali przewrażliwionymi rodzicami, którzy „na siłę szukają u dziecka choroby”. Niestety nasze przeczucia potwierdziły się i potwierdzają do tej pory – Gabrysia sama sobie nie poradzi. Liczne wizyty i badania (często na własną rękę i bez refundacji) najpierw w Kajetanach pod Warszawą, później w Łodzi i znów w Warszawie, potwierdziły to czego boi się najbardziej każdy kochający rodzic: Dziecko jest niepełnosprawne ruchowo i intelektualnie – ma głęboki opóźniony rozwój psychoruchowy.

Ma stwierdzony umiarkowany niedosłuch czuciowo-nerwowy (aparaty słuchowe prawdopodobnie do końca życia), padaczkę lekooporną, uszkodzony wzrok (niedowidzenie), dużą skoliozę, nie siedzi, nie chodzi, z trudem przewraca się z pleców na brzuszek i odwrotnie, problem z jedzeniem (wzmożone napięcie w stawie żuchwowo-skorniowym), szczękościsk.

Do tej pory nie wiemy jak trwałe i jak rozległe są uszkodzenia spowodowane niedotlenieniem i gronkowcem – diagnostyka Gabrysi ciągle trwa. Dlatego też każdego dnia walczymy o zdrowie i poprawę jakości życia Gabrysi – jest pod opieką neurologopedy, tyflologopedy, fizjoterapeuty (ćwiczenia metodą Vojty dające największe efekty choćby w redukcji skoliozy) oraz różnych lekarzy specjalistów.

Niestety czasami koszty podróży do specjalistów, rehabilitacja, turnusy rehabilitacyjne czy specjalistyczne leki niezbędne Gabrysi do progresu psychoruchowego przewyższają nasze możliwości finansowe, dlatego też prosimy o jakąkolwiek pomoc, która na pewno będzie dla nas dużym odciążeniem w codziennym życiu i walki o córeczkę.

Za jakąkolwiek pomoc z całego serca dziękujemy w imieniu swoim i Gabrysi.

Rodzice.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
33637 Dąbrowska Gabriela Nowy Sącz

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
33637 Dąbrowska Gabriela Nowy Sącz darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

TiM S.A., Bielsko Biała
Oriflame Products Poland
Timex S.A. – Warszawa
BETARD – prefabrykaty budowlane
Pierrot – Świat prezentów