Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Chojecki Filip

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
3322

Województwo:
mazowieckie

Data urodzenia:
2002-02-11

Schorzenie:
wcześniactwo wysokiego ryzyka - 26 tydzień, wylewy do mózgu 4 st, retinopatia wcześniacza, stan po laseroterapii, wodogłowie pokrwotoczne, epilepsja

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” zwraca się z gorącą prośbą o pomoc finansową dla Filipa Chojeckiego.

Filipek urodził się jako wcześniak sześciomiesięczny i ważył tylko 1000 g. Przeszedł trzy skomplikowane operacje, by mógł widzieć, słyszeć i samodzielnie oddychać. Filip miał dużo szczęścia, ponieważ zaraz po porodzie 3 razy tracił oddech i był reanimowany. Lekarze nie dawali mu żadnych szans na przeżycie, ale on się nie poddał i jest!!! Niestety, wylewy do mózgu zaraz po porodzie pozostawiły w główce znaczące i nieodwracalne ślady, z tego powodu dziecko ma problemy z chodzeniem i porozumiewaniem się.

Filip jest dzielnym, pracowitym i zawsze uśmiechniętym chłopcem. Na co dzień uczęszcza do szkoły specjalnej, gdzie ma zajęcia z pedagogiem, logopedą i rehabilitantem. Silna spastyka i przykurcze znacznie utrudniają mu funkcjonowanie w codziennym życiu. Chłopiec nie siedzi, nie chodzi i nie mówi, ale rozumie. Komunikuje się za pomocą PCS-ów.
Uwielbia się uczyć, ćwiczyć i być w centrum zainteresowania 🙂 Chce wszystkim wokół udowodnić, że mimo braku sprawności fizycznej i mowy rozumie, ma swoje potrzeby i pragnienia. Z dumą wskazuje odpowiedzi i zadaje pytania na piktogramach. Potrafi dokonywać wyborów i podejmować decyzje. Gdy jest doceniany i chwalony, z radości omal nie wyskoczy z wózka. Uwielbia bliskość i poświęconą mu uwagę wynagradza uśmiechem oraz ciężką pracą.

Największym marzeniem rodziców, a jednocześnie kolejnym etapem w rozwoju Filipka jest zakup specjalistycznych urządzeń z oprogramowaniem do komunikacji niewerbalnej oraz biofeedback’a w celu rozwoju i treningu mózgu. Dzięki nim chłopiec będzie potrafił w przyszłości samodzielnie porozumiewać się, nie tylko z najbliższym otoczeniem, ale również z nauczycielami, terapeutami czy rówieśnikami. Chce pokonać wszystkie bariery w porozumiewaniu się. Marzy by komunikować się samodzielnie, bez pośredników, by stać się niezależnym.

Koszty związane z rehabilitacja przekraczają możliwości finansowe rodziny. Dlatego zwracamy się do ludzi dobrej woli oraz instytucji i właścicieli firm o wsparcie tak ważnego dzieła. Wszystkie wpłaty, choćby nawet symboliczne prosimy wpłacać na konto Fundacji.

 


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
3322 Chojecki Filip

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
3322 Chojecki Filip darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

BOSSA.pl
Prochem S.A. – Warszawa
Skalski Michał – Warszawa
Biprocemwap S.A.
Invest Komfort S.A., Gdynia