Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

Ciura Wiktoria

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
32167

Województwo:
podkarpackie

Data urodzenia:
2016-10-07

Schorzenie:
zespół wad wrodzonych, zespół Pierre-Robina, zespół Moebiusa, rozszczep podniebienia, stopy końsko-szpotawe, padaczka, wada dłoni prawej

Darowizny ONLINE poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Wprowadź dowolną kwotę


Apel:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” zwraca się z prośbą o pomoc dla Wiktorii Ciury.

Wiktoria urodziła się w październiku 2016 roku z ciężką niewydolnością oddechową. Ma zdiagnozowany zespół Moebiusa i Pierre-Robin (niedowład nerwów czaszkowych, brak mimiki twarzy, rozszczep podniebienia),  stopy końsko-szpotawe, wiotkość.

Po urodzeniu przebywała na oddziałach intensywnej terapii oddychając przy pomocy respiratora, z którego po 2,5 miesiącach cudem zeszła. Obecnie oddycha przez rurkę tracheostomijną, czego przyczyną jest m. in. obustronne porażenie strun głosowych. Nie potrafi jeść samodzielnie i jest karmiona przez sondę.

W pierwszym roku życia przeszła operacje w obrębie twarzoczaszki oraz korekcji wrodzonych stóp końsko-szpotawych. W najbliższym czasie planowane jest zoperowanie rozszczepu podniebienia, a w nieco późniejszej perspektywie kolejne (dalsza korekcja stóp, laryngologia). Wiktoria wymaga kosztownej intensywnej rehabilitacji w wielu obszarach (ogólnorozwojowa,  szczękowo-twarzowa, neurologopedyczna, ortopedyczna), regularnych konsultacji lekarskich oraz leków i specjalistycznego sprzętu. Część z nich odbywa się w różnych miejscach Polski, co wiąże się z dodatkowymi kosztami dojazdu i pobytu.

Wiktoria jest uroczym, kochanym i cierpliwym dzieckiem. Jako rodzice chcemy jej maksymalnie pomóc w doprowadzeniu do normalnego funkcjonowania. Naszym marzeniem jest, aby Wiktoria potrafiła samodzielnie oddychać, jeść, mówić i chodzić.

W imieniu Wiktorii prosimy i jednocześnie dziękujemy za każdą złotówkę przekazaną na jej indywidualne subkonto w Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Pozyskane środki w całości przekażemy na jej leczenie i rehabilitację.


Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
32167 Ciura Wiktoria

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki
jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
32167 Ciura Wiktoria darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

tylko dla wpłat, treść dla 1% podatku patrz w sekcji Przekaż 1% podatku
Prowadzisz firmę
i chcesz nam pomóc?
Pomoc od firm

Pomagają nam:

Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.
NSZZ Solidarność – Mazowsze
Italian Fashion
Fundacja Na Ratunek Dzieciom Zagłębia Miedziowego
GlaxoSmithKline Polska